ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Šachisté za sebou v Tbilisi mají další kolo. Přemožitel Navary Griščuk je ze hry venku

Velikost textu:

Tbilisi – Na Světovém poháru šachistů v Tbilisi se favoritům příliš nedaří. Ve hře zůstávají z favorizovaných hráčů už jen Levon Aronjan, Wesley So a Maxime Vachier-Lagrave, který až po šesti partiích vyřadil přemožitele Davida Navary Alexandra Griščuka.

Překvapením je teprve jednadvacetiletý maďarský talent Richard Rapport, který je ve světovém žebříčku až na 68. místě. Dalším zástupcem nastupující generace je jen o rok starší Rus Vladimir Fedosejev.

Naopak osmačtyřicetiletý Ukrajinec Vasil Ivančuk patří k nejstarším aktivním šachistům ve světové špičce a dokazuje, že je stále ve formě. Loni se stal mistrem světa v rapid šachu a teď v Tbilisi vyřadil mimo jiné ruského exmistra světa Vladimira Kramnika.

Také Rus Pjotr Svidler patří k hodně zkušeným šachistům a na vyřazovacím Světovém poháru se mu tradičně daří - v roce 2011 vyhrál, před dvěma lety byl ve finále. Osmičku doplňuje Číňan Ting Li-žen.

Vítěz bude korunován nejpozději 27. září a spolu s poraženým finalistou si zajistí účast v osmičlenném Turnaji kandidátů, který se bude hrát v březnu příštího roku v Berlíně o právo vyzvat mistra světa Nora Magnuse Carlsena.

Čtvrtfinálové dvojice:

Svidler (Rus.) - Vachier-Lagrave (Fr.), Ivančuk (Ukr.) - Aronjan (Arm.), So (USA) - Fedosejev (Rus.), Rapport (Maď.) - Ting Li-žen (Čína).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.