ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Končím, oznámil olympijský vítěz v moderním pětiboji a připravil rozlučku se Svobodou

Velikost textu:

Praha – To, co se dlouho očekávalo, je tu. Konec úspěšné kariéry oznámil olympijský vítěz v moderním pětiboji David Svoboda. Dvojnásobný vicemistr světa a evropský šampion se rozhodl ukončit závodní činnost ve 32 letech - došlo na to, co už delší dobu naznačoval. Na úterý svolal "rozlučku se SVOBODOU".

David Svoboda
David Svoboda

Před letošním mistrovstvím Evropy nevyloučil, že by mohl vydržet do olympijských her 2020 v Tokiu. V létě ale už neodjel na mistrovství světa a uvedl, že se blíží doba, kdy se začne věnovat trenérské práci nebo organizaci závodů.  

"Celou letošní sezonu jsem se trochu pral s chutí závodit a vsázel jsem na to, že ji v létě na těch nejdůležitějších závodech zase najdu. Nicméně na mistrovství Evropy, i přes to, že jsem byl zdravý, ve formě a měl jsem v podstatě ideální podmínky, mě ten závod nenadchl a nebyl jsem do něj vnitřně zatažený," uvedl Svoboda. "Cítím, že se ta motivace postupně přesunula od závodění do jiných oblastí a posportovní ambice přetlačily ty sportovní. Těším se na to, co přijde dál," dodal.

přehrát video
Olympijský vítěz v moderním pětiboji Svoboda ukončil kariéru

K titulu olympijského šampiona mířil Svoboda už v Pekingu v roce 2008, ale pokazil parkur, a zlato získal až na Hrách v Londýně o čtyři roky později. Vicemistrem světa se stal v letech 2008 a 2009, evropský titul má z roku 2010. Po olympijském triumfu si prošel závodník pražské Dukly sérií zranění a loni na hrách v Riu de Janeiro skončil devátý.

Dlouhodobě ho vedl reprezentační kouč Jakub Kučera. Letos Svoboda trénoval pod Liborem Capalinim, bronzovým medailistou z olympiády v Aténách 2004.

V úterý se chystá slavnostně zavěsit pětibojařskou výbavu na hřebík. 

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.