ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Ultimate Frisbee zná nové mistry. Titul obhájily 3SB, mezi muži vládla Flying Ultimate Junta

Velikost textu:

České Budějovice - Osm nejlepších ženských a mužských týmů postoupilo do finálových bojů 16. mistrovství republiky v Ultimate Frisbee. Z prvenství se v Českých Budějovicích radoval pražský celek Flying Ultimate Junta (FUJ), mezi ženami zvítězil domácí Sokol 3SB.

přehrát video
Novými mistry republiky v Ultimate frisbee jsou FUJ a 3SB

Mužská kategorie nabídla ryze pražský souboj. Obhájci bronzu FUJ v něm porazili dvanáctinásobné mistry Prague Devils 15:10 a vybojovali třetí titul v historii.

Ženské finále bylo mnohem vyrovnanější. Českobudějovický 3SB se do něj probojoval potřetí za sebou a potvrdil prvenství z minulého ročníku, když udolal Yellow Fujever těsně 15:14.

 • Ultimate Frisbee je bezkontaktní týmový sport hraný s létajícím diskem. Do Česka přišel v devadesátých letech ze Spojených států, kde se hrál na univerzitách.
 • Jeho jedinečnost spočívá v tom, že se hraje bez rozhodčích. Sporné situace řeší hráči sami na hřišti tak, aby byl dodržen "Spirit of the game".
 • V současné době je v Čechách zaregistrováno zhruba 800 hráčů frisbee a členská základna se stále rozšiřuje.
 • Největší český úspěch na mezinárodní scéně v letošní sezoně vybojovaly juniorky, které na mistrovství Evropy získaly dvě bronzové medaile.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.