ČTsport

ČTsport
neděle 22. července 2018 Magdaléna

Vacenovská se před domácími diváky neprobila přes první kolo

Velikost textu:
aktualizováno 24. 8. 2017 20:20

Olomouc – Elitní série ve stolním tenisu World Tour se zastavila v České republice. Na turnaji v Olomouci. Ve světové konkurenci bohužel rychle skončili čeští hráči. Ženská jednička Iveta Vacenovská vypadla už v prvním kole. Pouze Hana Matelová uspěla a postoupila se slovenskou partnerkou Barborou Balážovou do čtvrtfinále čtyřhry. 

přehrát video
Vacenovská nepřešla v Olomouci přes první kolo

Iveta Vacenovská byla jedinou Češkou v hlavní fázi turnaje, nepřešla však přes první kolo. S Mizuki Morizonovou sehrála Vacenovská vyrovnaný souboj, nakonec ale Japonce podlehla 1:4 na sety a olomoucký turnaj tak zůstal ve dvouhře bez české zástupkyně.

"Jsou tady čeští diváci, kteří se těší, a my se samozřejmě chceme ukázat v tom nejlepším světle. Moc se nám tady zatím nedaří, takže samozřejmě z toho jsme zklamaní. Lidé uvidí vlastně pouze asijské boje a skoro žádně Evropany, ale bohužel takový je momentálně stolní tenis," svěřila se Vacenovská.

Matelová s Balážovou, která se vrací po operaci nohy, porazily francouzskou dvojici Marie Migotová, Andrea Todorovičová 3:1. O osudu zápasu rozhodly ve třetím setu. "Byla to jednoznačně koncovka třetího setu. My jsme vedly už v tom druhém, ale nakonec jsme ho ztratily. Pak za stavu 1:1 jsme měly v koncovce více štěstí a to bylo rozhodující," řekla česká reprezentantka.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.