ČTsport

ČTsport
sobota 21. července 2018 Vítězslav

Mistrem ČR ve stromolezení se stal Voda a je už dvojnásobným šampionem

Velikost textu:

Praha - Nejlepší profesionální stromolezci změřili svoje síly na mistrovství republiky. Šampionát v pěti náročných disciplínách hostil pražský park Na Jezerce. Nejlepším byl nakonec Jiří Voda, který si připsal už druhý triumf v kariéře.

přehrát video
Stromolezci soutěžili o domácí tituly, nejlepší byl Voda

Nejlepší čeští stromolezci soutěží v jištěném šplhu, instalaci lana do koruny, práci v koruně, jištěném výstupu po větvích a záchraně zraněného stromolezce. Nejlepší trojice pak postupuje do finálové výzvy.

"Člověk si musí instalovat lano do koruny, musí tam vylézt, splnit čtyři stanoviště, sundat všechny věci ze stromu a bezpečně slézt dolů ze stromu," přiblížil hlavní rozhodčí Tomáš Hupač.

Body se strhávají například za nebezpečné šplhání nebo ničení větví. Nejrychlejším a nejdůslednějším závodníkem sedmnáctého mistrovství byl Jiří Voda, který zvítězil už podruhé a spolu se zbylými finalisty vybojoval vstupenku na mistrovství Evropy.

Na něm se Česká republika řadí k průměru a české zástupce čeká podstatně náročnější konkurence. "Posledních pár let jsme nebyli v první desítce, ale snažíme se," uvedl Voda.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.