ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Orientační běžec Král přidal na Světových hrách do české sbírky bronz

Velikost textu:

Vratislav - Orientační běžec Vojtěch Král vybojoval na Světových hrách ve Vratislavi bronzovou medaili na krátké trati. Bývalý juniorský mistr světa zaostal v konkurenci 40 závodníků pouze za Matthiasem Kyburzem a Florianem Howaldem ze Švýcarska. Češi tak vybojovali v soutěžích neolympijských sportů už třetí cenný kov.

Vojtěch Král
Vojtěch Král

Devětadvacetiletý Král zaostal za vítězným Kyburzem o minutu a čtvrt, na druhého Howalda ztratil přes půl minuty. Vylepšil tak umístění z úterního sprintu, v němž skončil devátý. Jan Petržela obsadil 17. místo, Tereza Janošíková doběhla 26.

"V hantýrce orientačních běžců to byl pěkný fekál, samé zelené, zarostlé, hrozila ztráta směru, takže zajímavé, ale popral jsem se s tím a vyšlo to," nechal se slyšet Král. "Pár zbytečných myšek v závěru jsem tam udělal, ale je to pro mě novinka, medaili v dospělých ještě nemám. Takže to je pozitivní," dodal Král.

Cenný kov těsně unikl Pavlíně Žižkové, čtvrté v ukázkovém veslování na trenažéru na 2000 metrů. Petr Ouředníček skončil v téže disciplíně sedmý. Již dříve vybojoval stříbro a bronz ploutvový plavec Jakub Jarolím.

přehrát video
Vodní lyžař Sedlmajer rozjel soutěž na Světových hrách slibně
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.