ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Strnadlová vyhrála MČR v parkuru až v dodatečném rozeskakování

Velikost textu:
aktualizováno 16. 7. 2017 20:54

Martinice - Mistrovství republiky v parkurovém skákání v kategorii žen poprvé v kariéře vyhrála Lucie Strnadlová, která s klisnou Carinou zvládla nejlépe rozeskakování o medaile. Ivu Holíkovou s Luanou-T porazila o pouhých šest setin sekundy. V kategorii jednotlivců zvítězila Zuzana Zelinková na koni Kleiner Lord.

přehrát video
Parkurové MČR poprvé v kariéře vyhrála Lucie Strnadlová

Po dvou kolech soutěže žen byla Strnadlová s jednou chybou až na konci první desítky a její šance na titul byla malá. Hned sedm jezdeckých dvojic vstupovalo do třetího kola s nulou.

Všechny ale na rozdíl od reprezentantky Sportovního klubu Trojanovice shodily alespoň jednu bariéru, a tak se o titulu mistryně republiky rozhodovalo až v rozeskakování.

Z pěti startujících byly jen dvě dvojice bezchybné, Strnadlová v sedle Cariny nakonec porazila Ivu Holíkovou s Luanou-T o šest setin sekundy.

Zelinková vedla od začátku třídenní soutěže, a závěrečné třetí kolo tak už mohla jet bez přehnaného rizika. Mistryní republiky v jednom z mála sportů, kde muži závodí se ženami, se stala podruhé v životě.

Větším překvapením než vítězství Zelinkové bylo druhé místo jednadvacetiletého Václava Staňka s Heartbreakem, který přitom ještě nikdy podobně těžkou soutěž neabsolvoval. 


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.