ČTsport

ČTsport
pondělí 23. července 2018 Libor

Plníme sportovní sny. Třeba setkání s Boltem, říká ředitelka olympijské nadace

Velikost textu:

Praha – Nezáleží na talentu, ale na chuti sportovat. Tímto heslem se řídí Česká olympijská nadace, která podporuje mladé sportovce ze sociálně znevýhodněného prostředí. Jejím cílem je umožnit sportovat těm, kterým v tom brání nedostatek peněz. Přihlásit se může každý. "Za čtyři roky jsme podpořili už 1500 dětí, některé víckrát," říká ředitelka nadace Martina Voříšková.

Děti ve věku šest až osmnáct let mohou prostřednictvím projektu získat peníze na sportovní vybavení, členské příspěvky, sportovní kurzy a kroužky nebo třeba na soustředění.

"Česká olympijská nadace je projektem Českého olympijského výboru. Podporujeme mladé sportovce, kterým brání nedostatek financí ve sportování," přibližuje Voříšková.

Nadace nepodporuje pouze olympijské sporty a výjimečné talenty, ale všechny děti, které se chtějí jakkoli pravidelně hýbat a mají problém svůj sport ufinancovat. "Jednoduše požádají o příspěvek na webu prostřednictvím formuláře a komise jej vyhodnotí," říká Voříšková.

přehrát video
Téma SZ: Česká olympijská nadace

Za čtyři roky existence nadace bylo přispěno všem žadatelům, kteří správně doložili svou žádost a sociální situaci. "Podpořeno bylo 1500 dětí a rozděleno přes osm milionů korun. Teď má komise na stole necelých 150 žádostí k podpoře, takže budeme rozdělovat další finanční prostředky. Děláme to průběžně, není to jednou za rok, některé děti jsme podpořili i vícekrát," uvádí Voříšková.

Patrony České olympijské nadace jsou olympijští medailisté, kteří se zapojují do rozhodování o příspěvcích. Mezi nimi jsou třeba Gabriela Koukalová, Eva Samková či Petr Svoboda. Prezidentem projektu je pak trojnásobný olympijský vítěz Jan Železný.

Právě ve spolupráci s ním nadace zajistila splnění velkého sportovního snu. Na ostravské Zlaté tretře se totiž osm vybraných dětí setkalo se svým idolem – fenomenálním atletem Usainem Boltem. "Den před mítinkem jsme přišli, čekali jsme, ale nakonec se děti mohly dotknout svého idolu," je ráda Voříšková.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.