ČTsport

ČTsport
úterý 14. srpna 2018 Alan

Vrabcová s Homoláčem byli nejrychlejšími Čechy na olomouckém půlmaratonu

Velikost textu:
aktualizováno 24. 6. 2017 21:34

Olomouc – Půlmaraton v Olomouci vyhráli Keňan Josphat Kiprop Kiptis a Etiopanka Worknesh Degefaová. Nejrychlejšími Čechy byli Jiří Homoláč a Eva Vrabcová-Nývltová.

Eva Vrabcová-Nývltová
Eva Vrabcová-Nývltová

Vrabcová-Nývltová se postarala o český traťový rekord. I v tropickém vedru zvládla trať za 1:12:01 a ze svého loňského maxima ubrala téměř tři minuty. V cíli byla pátou nejrychlejší ženou. "Zase závodím a mám z toho obrovskou radost, protože jsem si ten závod maximálně užila," řekla České televizi Vrabcová-Nývltová.

Na jaře se potýkala se zánětem šlachy v chodidle. "Běžela jsem skoro celou trať sama, to bylo hodně znát. Vedro kupodivu nebylo vůbec špatné. Ničí mě ale ty kostky na konci," dodala účastnice olympijského maratonu v Riu.

Homoláč uzavřel první desítku celkového pořadí v čase 1:06:29. "Běželo se mi dobře. Ten čas je na to počasí, myslím, výborný. Poslední měsíce se mi trochu nedařilo, ale teď jsem zase zpátky," uvedl spokojeně.

Kiptis ani Degefaová se v horku k traťovým rekordům Keňanů Geoffreyho Ronoha (1:00:17) a Mary Keitanyové (1:06:38) nepřiblížili.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.