ČTsport

ČTsport
středa 18. července 2018 Drahomíra
Světový pohár v moderním pětiboji

Kuf obsadil ve finále Světového poháru sedmé místo, Svoboda skončil osmý

Velikost textu:
aktualizováno 23. 6. 2017 22:45

Druskininkai - Jan Kuf skončil sedmý a olympijský vítěz David Svoboda osmý ve finále Světového poháru v moderním pětiboji v Litvě. Zvítězil francouzský reprezentant Valentin Prades, na třetího Poláka Jaroslawa Šwiderského scházelo Kufovi v cíli závěrečného běhu patnáct a Svobodovi šestnáct vteřin. Ondřej Polívka obsadil 30. místo.

Moderní pětibojař Jan Kuf
Moderní pětibojař Jan Kuf

"Kluci ukázali, že patří do absolutní světové špičky. Do toho optimálního výkonu pořád ještě kousek chybí, ale u Honzy je vidět, že je na velmi dobré cestě. Pro Davida je to zase potvrzení, že je pořád ještě schopný závodit s těmi úplně nejlepšími," řekl reprezentační trenér Jakub Kučera.

Všichni jeho svěřenci předvedli solidní šerm i plavání, cesta za úspěchem se ale zkomplikovala v třetí disciplíně. "Kluci nevylosovali úplně jednoduché koně, ale jak Honza, tak David je zajezdili líp než v test jumpingu. Nicméně tam oba nechali patnáct dvacet vteřin a díky tomu pak možná neběželi o medaili," připomněl Kučera.

Pro Kufa i Svobodu byl litevský výkon příslibem návratu vrcholné formy. "Každým závodem je to lepší, takže z toho mám radost. Doufám, že to takhle bude pokračovat i dál," řekl Kuf, který kvůli armádním povinnostem přišel o velkou část předsezonní přípravy. Svoboda dlouho bojoval s únavou, vydařené finále SP mu ale opět nalilo sebevědomí.

"Sice nemám teď tolik natrénováno, ale jsem odpočatý a to je rozhodně lepší. Ještě to není ta top forma, ale když všechno pohlídám, tak věřím, že zase bude. Na ty nejlepší už to není vůbec daleko," prohlásil. V sobotu pokračuje finále SP závodem žen, Natálie Dianová do něj však nakonec nezasáhne. "S ohledem na priority v podobě blížícího se mistrovství Evropy a světa jsme se rozhodli Natálku pošetřit. Měla by společně s Honzou nastoupit do nedělní mixové štafety," upřesnil Kučera.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.