ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Vary hostí ME ve sportovním aerobiku. Sesadí Češky z trůnu Van Brandeovou?

Velikost textu:

Karlovy Vary - Už druhý rok po sobě hostí karlovarský hotel Thermal mistrovství Evropy ve sportovním aerobiku, fitness týmech a hip hopu. Velké drama se znovu očekává zejména v kategorii žen. Domácí zástupkyně v čele s Adélou Citovou se pokusí uspět proti několikanásobné šampionce, Belgičance Lisse Van Brandeové.

Lissa Van Brande
Lissa Van Brande

Na loňském šampionátu se bojovalo o vítězství až do poslední chvíle – natolik byly výkony mezi Van Brandeovou a Adélou Citovou z Fitness Studia Louny vyrovnané. Obě předvedly to nejlepší, co se týká provedení i vytvoření atmosféry v hale.

Citová přitom v této kategorii soutěžila prvním rokem a k získaným titulům juniorské mistryně Evropy a světa nakonec získala stříbrnou medaili i ve sportovním aerobiku dospělých žen.

Adéla Citová
Adéla Citová

Na mistrovství Evropy se připravuju poctivě. Chci ukázat vše, co ve mně je, a nedělat zbytečné zbrklé chyby. Sestava se trenérce Jitce Hofmannové moc povedla, i když je velmi náročná. Na Lissu se těším – kdyby nebyla konkurence, byla by to nuda. Proto jsem ráda, že v Česku jsou v kategorii žen kvalitní závodnice a nic si nedáváme zadarmo, uvedla Citová.

Spolu s ní a Terezou Kudláčkovou letos doplní trio českých žen Tereza Tydlitátová, která se po třech letech vrací na mezinárodní závody.

Vystoupení v triích místo jednotlivců dala naopak překvapivě přednost Kristýna Zahradníčková, několikanásobná držitelka mezinárodních titulů, která loni na mistrovství světa získala stříbro v kategorii žen. Letos se rozhodla pro skupinový boj v triích za své domácí Fitness Studia Louny.

Kristýna Zahradníčková
Kristýna Zahradníčková

"Pro mě to úplně nová role není, takže si to užívám. Není to takový stres, tréninky jsou volnější, mám víc času na školu a práci. To, že nejedu singl, prostě tak nějak přišlo – věděla jsem, že už mi to nepřináší tolik radosti, kolik by mělo. Od svých 11 let jsem jela naplno, téměř každý evropský a světový šampionát byl pro mě medailový. Chci si odpočinout a jet na pohodu, což se mi teď daří. A jsem ráda, že mi trenérka i holky daly takovou krásnou příležitost," vysvětlila Zahradníčková.

Zdroj: FISAF.cz

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.