ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Od zkoušek k pádlu. Amálie Hilgertová prožívá veleúspěšné období

Velikost textu:

Praha – Český vodní slalom se o budoucnost bát nemusí. Naznačily to domácí nominační závody, v nichž zářila nová jména. Amálie Hilgertová, devatenáctiletá neteř slavnější Štěpánky, pojede na evropský šampionát do Tacenu. V kvalifikaci uspěla, i když závody kombinovala s přípravou na maturitu. Zkoušku zvládla, ale vypjatých chvil zažije ještě dost. Po Tacenu si vedle přijímaček na vysokou školu zazávodí na Světovém poháru v pražské Troji.

Amálie Hilgertová
Amálie Hilgertová

Poprvé se dokázala probojovat do seniorské reprezentace. Na Trnávce přitom neměla hlavu jen pro divokou vodu. Maturovala z češtiny, angličtiny, zeměpisu a psychologie. Mezi kvalifikacemi a finálovými jízdami nemusela přemýšlet o tom, jak bude závodit. "Vždycky jsem se jenom půl hodiny, tři čtvrtě hodiny před jízdou sbalila a šla jsem na vodu," popsala Hilgertová.

Juniorská mistryně světa z roku 2013 atmosféru velké seniorské akce okusila loni na olympiádě v Riu, kde byla jako předjezdkyně. Letos bude na evropském i světovém šampionátu plnohodnotnou členkou českého týmu. Motivovaly ji také zahraniční vrstevnice.

"Jsem v kontaktu se stejně starými holkami z jiných zemí. Jim se ta nominace také docela povedla, končily tak tři až čtyři. Já jsem si říkala, že bych se také měla začít snažit a nastoupit do toho," řekla.

přehrát video
Amálie Hilgertová: Teta je pro mě vzorem svou pílí

Do Tacenu na kontinentální šampionát odjede příští týden, tedy o něco později než ostatní reprezentanti. Chtěla si odpočinout po náročné studijně-závodní kombinaci. "Už jsem tam jela loni Světový pohár, to mi asi pomohlo, nebudu tolik nervózní," uvedla Hilgertová. "Trať je hodně náročná, jsme zvědavá, jak se s tím poperu. Spíš tam jedu sbírat zkušenosti," dodala.

Další reprezentantka z rodu Hilgertových chce i nadále kombinovat vodní slalom a studium. Podala si přihlášky na ekonomické obory na Vysoké škole ekonomické i jedné soukromé VŠ. V budoucnu by ráda převzala rodinnou firmu. Červen prožije opět ve velkém zápřahu. V jeho polovině jsou totiž na programu závody SP v Praze a zároveň přijímací zkoušky.

"Je to naštěstí jen v týdnu, bude mi to jen překrývat trénink. Bude to zase psychicky náročné," podotkla. "Vždycky jsem to pozorovala ze břehu, teď se těším, až se postavím na start jako závodnice," dodala.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.