ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Kajakáře čeká kvalifikace na mistrovství světa a Evropy, jistotu má Prskavec

Velikost textu:

Praha - Nejbližší dva víkendy rozhodnou o tom, kdo z českých vodních slalomářů bude reprezentovat na mistrovství Evropy a světa i na Světových pohárech. Před čtyřmi nominačními závody na Trnávce a v Roudnici nad Labem má díky titulu mistra Evropy a bronzové olympijské medaili jistotu startu jen kajakář Jiří Prskavec. O nominaci bude usilovat i devětačtyřicetiletá kajakářka Štěpánka Hilgertová, která načíná třicátou závodní sezonu.

Jiří Prskavec
Jiří Prskavec

Dvojnásobná olympijská vítězka si pochvalovala vydařenou přípravu, při které ji neomezovaly zdravotní problémy. "Myslím, že je dobře, že jsem se tou přípravou neprotrápila jako některé roky," řekla na dnešní tiskové konferenci. Do boje o reprezentaci vstupuje s dobrým pocitem. "Je to určitě deviza. Ale i dobrá příprava se může pokazit jedním špatným záběrem," poznamenala.

Byla by ráda, kdyby mohla na vrcholných akcích reprezentovat. "Ale člověk nemládne, je to každý rok těžší a těžší, holky jdou nahoru," doplnila mistryně světa z let 1999 a 2003. Mezi její konkurentky bude patřit také Kateřina Kudějová, světová šampionka z roku 2015, která by měla na podzim v Pau obhajovat titul. Sedmadvacetiletá Kudějová byla loni pátá na mistrovství Evropy a po chybě ve finále obsadila desátou příčku na OH. Před nominačními závody zatím nervozitu nepociťuje.

přehrát video
České slalomáře čeká kvalifikace na MS a ME

"Beru to tak, že i kdybych si to nevyjela, tak aspoň budu víc doma. Hlavně tam letos není ta olympiáda, takže mě to úplně nevyděsí, když si to nevyjedu," řekla. O dvě volná místa mezi kajakáři bude usilovat také stříbrný olympijský medailista z Londýna 2012 Vavřinec Hradilek. Tomu se nelíbí podmínky v Roudnici, kde se na nové trati uskuteční druhá polovina kvalifikace. "Ta trať je naprosto nepřipravená. Není dodělaná a ta regulérnost, myslím, bude na hranici. Nejenom na vodě, ale i mimo vodu," řekl.

Jako novopečený otec bude o zařazení do reprezentačního týmu bojovat kanoista Vítězslav Gebas, čtvrtý muž loňské olympiády v Riu. Dnes ráno se mu narodila dcera Vivien. "Nespal jsem a jsem za to rád, protože mi nic neuteklo. Jsem rád, že jsem u toho mohl být a vidět, co to obnáší, protože jsem mohl přestřihnout pupeční šňůru," vyprávěl. Ze čtyř závodů se do nominace započítají tři nejlepší výsledky podle pořadí. Za první místo je jedenáct bodů, za druhé devět a jeden bod obdrží ještě desátý finalista.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.