ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Nejdřív tak, poté zase jinak. Movistar nakonec o triumf v časovce přišel

Velikost textu:

Madrid – Kdo je zmatený z výsledků týmové časovky na závodě Kolem Katalánska, nemusí se zlobit na sebe. Komisaři závodu přes noc změnili svůj původní verdikt a rozhodli se udělit penalizaci celé sestavě domácího týmu Movistar. Ten tak v hodnocení časovky spadl na třetí příčku. Vedení v závodu se ujal Ben Hermans ze stáje BMC.

Tým Movistar v časovce na závodě Kolem Katalánska
Tým Movistar v časovce na závodě Kolem Katalánska

Původně byl penalizován José Rojas, který ve stoupání nestačil tempu svých kolegů, a tak je alespoň postrkoval před sebe, aby zaujali jeho místo a on sám nemusel střídat. Trest dostali i Andrey Amador a Nelson Oliveira. 

Přes noc ale komisaři své rozhodnutí revidovali a rozhodli se udělit minutovou diskvalifikaci celému Movistaru. Ten tak spadl v klasifikaci časovky na třetí příčku za BMC a Team Sky. Novým lídrem závodu je Ben Hermans, ten o vedení ale v horách téměř jistě přijde. Z jezdců na celkové pořadí je tak v nejlepší pozici jeho kolega Tejay Van Garderen.

Lídr španělského týmu Alejandro Valverde naopak přišel o průběžné vedení a zkomplikovala se mu, zdánlivě již poměrně přímočará, cesta za druhým vítězstvím v závodě. To první získal v roce 2009. 

Zdroj: ČT sport, Cycling News

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.