ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Vysněná dvacítka není daleko. Squashista Koukal má další republikový titul

Velikost textu:

Praha – Mělo to být jedno z nejvyrovnanějších mistrovství republiky v historii. Vyvrcholení však přineslo velké překvapení. Squashista Jan Koukal splnil roli hlavního favorita a získal osmnáctý domácí titul. Ve finále na proskleném kurtu v pražské Galerii Harfa porazil senzaci turnaje Jakuba Solnického hladce ve třech setech.

Squashista Jan Koukal
Squashista Jan Koukal

Třiatřicetiletý Koukal v pěti zápasech na šampionátu neztratil ani set, se svou hrou ale příliš spokojen nebyl. "Těší mě, že jsem vyhrál bez ztráty setu osmnáctý titul, ale výkon nebyl tak dobrý," uvedl Koukal, jenž označil postup Solnického do finále za jedno z největších překvapení v historii republikových šampionátů.

Koukalovým cílem pro další léta bude zaokrouhlit počet českých titulů na dvacet. "Na světové turnaje už cestovat nebudu, prioritou jsou domácí tituly pro další léta. Myslím, že ještě nějakou chvíli tady mohu vyhrávat," uvedl vítěz 34 turnajů světové série PSA.

Mistryní republiky se stala Zuzana Kubáňová, jež porazila 3:2 na sety převážně ve Francii žijící Annu Serme. Mistryně světa v racketlonu Kubáňová podřídila zisku republikového titulu vše, dokonce vyhlásila veřejnou sbírku, aby se mohla zúčastnit zahraničních turnajů.

přehrát video
Koukal má 18. squashový titul
Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.