ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Hvězdy světového golfu v čele s Clarkem dorazí do Česka

Velikost textu:

Praha – Darren Clarke, kapitán Evropy z prestižního Ryder Cupu a někdejší vítěz British Open, je první potvrzenou hvězdou, která se příští rok objeví na 4. ročníku golfového D+D Real Czech Masters. Jeho jméno ve čtvrtek oznámili organizátoři turnaje dotovaného milionem eur a slíbili, že na akci nejvyšší evropské série přilákají ještě dvě velká jména, přičemž jedno z nich je bývalou světovou jedničkou.

Darren Clarke
Darren Clarke

Czech Masters bude v roce 2017 hostit hřiště Albatross u Prahy od 31. srpna do 3. září a vedle Clarka se představí mimo jiné Američan John Daly, někdejší první hráč světa Angličan Lee Westwood či Velšan Jamie Donaldson.

Osmačtyřicetiletý Severní Ir Clarke bude hrát v ČR po 20 letech. Naposledy zde skončil pátý na European Tour v Mariánských Lázních. "Je velkou hvězdou světa golfu," řekl Petr Dědek, šéf promotérské společnosti Relmost, o vítězi British Open z roku 2011 a členovi čtyř vítězných týmů Ryder Cupu.

Clarke ale nejspíš nebude největším lákadlem. "Tohle je předkrm," prozradil Dědek, že v jednání jsou další dva hráči světového formátu. Jejich jména pořadatelé zveřejní v březnu. "Jeden z nich byl světovou jedničkou," doplnil Dědek.

Při pohledu na přehled světových jedniček nedávné minulosti, které by teoreticky mohly přicházet v úvahu, se nabízejí třeba jména Němce Martina Kaymera, Angličana Luka Donalda, zajímaví by byli Vijay Singh z Fidži či Ernie Els z JAR.

Dědek zopakoval, že dlouhodobě je v jeho hledáčku i Tiger Woods. Vítěz čtrnácti Majorů se tento týden vrací do hry po více než roční pauze. "Tigera máme v pořadníčku. Odškrtáváme si hvězdy a ikony, jež pomáhají popularizaci, a vím, že se nám i Tigera podaří jednou na turnaj přivést," konstatoval Dědek.

Dotace turnaje zůstane na částce milion eur (přes 27 milionů korun). "Raději přivezeme další hvězdy. Navýšení by nám nepomohlo," vysvětlil Dědek. Jistotu startu má minimálně deset domácích golfistů, především hráči Relmost ProGolf Teamu a nejlepší amatéři, které nominuje Česká golfová federace. Další budou mít šanci bojovat o dvě divoké karty v dubnové kvalifikaci na Zbraslavi.

Letošní třetí ročník vyhrál Američan Paul Peterson. Podle organizátorů turnaj navštívilo 25 tisíc fanoušků. Pomohlo tomu, že registrovaní golfisté měli vstup zdarma, což se bude opakovat. A přilákat by chtěli celé rodiny. "Aby šli místo do zoologické na golf," řekl Pavel Poulíček, výkonný ředitel Relmostu. V předprodeji stojí vstupenky od 100 korun na všední den až po 400 korun za permanentku.

Příští rok bude Relmost tradičně pořádat i akci nižší kategorie D+D REAL Czech Challenge na Kunětické Hoře a nově i na zbraslavském hřišti Prague City Golf turnaj Prague Golf Challenge. "Dá se říct, že jsme do Prahy přesunuli turnaj ze Slovenska," dodal Dědek o akci, která dosud byla ve slovenském resortu Penati.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.