ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan
BOJ O ŠACHOVÝ TRŮN

V polovině zápasu o šachový trůn je stav nerozhodný

Velikost textu:

New York - Zápas o titul mistra světa v šachu dospěl do své poloviny. Během dosavadních šesti partií neměl ani jeden ze soupeřů příležitost slavit vítězství. Ve čtvrteční partii Nor Magnus Carlsen s bílými figurami jen se štěstím unikl porážce. Páteční odveta, v níž první tah učinil ruský vyzyvatel Sergej Karjakin, skončila bleskovou remízou. 

Carlsen bojuje s Karjakinem o titul světového šampiona
Carlsen bojuje s Karjakinem o titul světového šampiona

Carlsen ve čtvrtek změnil taktiku zahájení, ale ani italskou hrou Karjakina nepřekvapil. Naopak po chybě ve 41. tahu musel bránit remízu a zřejmě jen krátící se čas zabránil vyzyvateli najít v koncovce vítězné řešení. Po pěti hodinách hry a 51 tazích došlo opět na dělbu bodů.

V pátek se uchazeči o šachový trůn vrátili ke španělské hře, ale divákům toho mnoho nenabídli. Carlsen se snažil být opět aktivnější i za cenu oběti pěšce, ale bílými hrající Karjakin směřoval utkání k rychlé remíze už po necelých dvou hodinách hry. S 32 tahy to byla dosud nejkratší partie zápasu.

Druhá polovina začne po dni volna v neděli a výhodu zahájení bude mít opět Karjakin. Pokud by remízový stav vydržel až do dvanácté partie, rozhodne o mistru světa tie-break se zkráceným časem.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.