ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Opět remíza. Carlsen s Karjakinem se i ve třetím zápase o titul rozešli smírně

Velikost textu:
aktualizováno 15. 11. 2016 13:32

New York - Ani napotřetí nepoznala finálová série o šachového mistra světa vítěze. Obhájce titulu Magnus Carlsen zahajoval, ale na ruského vyzyvatele Sergeje Karjakina ani tentokrát nevyzrál. Příznivci královské hry viděli zatím největší bitvu, která trvala bezmála sedm hodin a přinesla remízu až po 78. tahu.

přehrát video
I potřetí skončilo utkání Carlsena s Karjakinem nerozhodně

Carlsen měl podle expertů tentokrát blízko k vítězství. Soupeř mu čelil berlínskou obranou a po rychlých výměnách figur připomínala situace na šachovnici úvodní partii. Mistr světa měl jezdce proti Karjakinově střelci, ale postupně získal výhodu jednoho pěšce. Nekonečnými kombinacemi se snažil soupeře přinutit k chybě, ale klíč k vítězství nenašel.

Remíza každopádně oběma mohla dodat určité sebevědomí. Oba hráči totiž předvedli své největší přednosti - Carlsen dokázal získávat výhodu z vyrovnané koncovky, Karjakin se zase ubránil v nejtěžších momentech. 

Po třech partiích je stav zápasu nerozhodný 1,5:1,5 bodu. Čtvrtá z dvanácti partií se hraje dnes a výhodu zahájení bude mít Karjakin.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.