ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Valachová řešila nedostatky ve sportu otevřenou diskuzí s olympioniky

Velikost textu:

Praha – Minitryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová dodržela slib, který dala sportovcům na olympijských hrách v Riu. Setkala se s nimi v otevřené diskuzi a odpovídala na jejich otázky. Mluvilo se o nedostatku kvalitních sportovišť, přístupu univerzit k profesionálním sportovcům, jejich zdravotní podpoře a špatné komunikaci se svazy. O své zkušenosti se podělili Vavřinec Hradilek, Petr Koukal nebo Tomáš Verner.

přehrát video
Valachová diskutovala se sportovci nad budoucností sportu v ČR

Kateřině Valachové se osvědčila otevřená debata s učiteli, a tak stejnou pozornost věnovala i sportovcům. Na hodinu a půl dlouhé diskuzi si dělala obrázek o tom, co je v českém sportu potřeba zlepšit.

"Sportovci byli velmi otevření. Jsem ráda, že jsem od nich dostala řadu námětů, úkolů, co je potřeba zlepšit. Já se určitě polepším. Jsem ráda, že jsem to setkání měla," řekla Valachová.

"Uklidnila nás v tom, že to, co nás trápí, je už v jejím hledáčku a už se na tom dělá," uvedl bývalý reprezentant v krasobruslení Tomáš Verner. "Vstřícný krok z ministerstva byl udělaný a teď je na nás, abychom toho využili," dodal bývalý badmintonový reprezentant Petr Koukal.

Další setkání se sportovci plánuje Valachová znovu za čtvrt roku.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.