ČTsport

ČTsport
sobota 21. července 2018 Vítězslav

Michal Bíza zvítězil ve druhém ročníku projektu Díky, trenére

Velikost textu:

Praha – Přestože se během poslední dekády rapidně zvýšilo množství profesionálních koučů, velké procento stále tvoří nadšenci, pro které je rozvoj mladých sportovců koníčkem po práci. Právě jim je určen projekt Díky, trenére. Druhý ročník podpořilo více než třicet sportovních svazů. Zúčastnilo se celkem 1800 mužů a žen z České republiky. Porotu nejvíce zaujal hodonínský Michal Bíza.

přehrát video
Díky, trenére

Bývalý brankář se ve volném čase snaží už téměř dvacet let rozvíjet talent mladých fotbalistů Hodonína. "V první řadě chci, aby kluci byli jako slušný člověk – vychovaní. Kdyby se jim povedlo dostat se ve fotbale někam dál, tak by to byl bonus navíc," řekl Bíza.

Soutěž druhým rokem oceňuje trenéry, kteří dokáží své svěřence jednak posunout dále v daném sportovním odvětví, ale také je usměrnit a vést k fair play. "Chceme hlavně, aby všichni viděli, že jsou to skvělí lidé, a upozornit na to, co všechno dělají," uvedl Petr Rydl, hlavní organizátor projektu.

Mezi porotci se objevili například slavní trenéři Zdeněk Haník či Natália Hejková. Letos premiérově i legendární hokejový brankář Jiří Holeček. "Aby děti přišly a dělaly nějaký sport, musí je bavit. Musí mít možnost si při něm i hrát," prohlásil stříbrný medailista z olympijských her v Innsbrucku 1976.

Zdroj: ČT sport, www.dikytrenere.cz

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.