ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Synek se teď cítí jako chlap, ale dvanáct kilo musí dolů

Velikost textu:

Praha – Rozmýšlení o další kariéře je dávno za ním, Ondřej Synek naplno zahájil přípravu na další sezonu. Více než dva měsíce dlouhá přestávka skončila a nejlepší skifař má spoustu práce před sebou.

Ondřej Synek
Ondřej Synek

"Vletěl jsem do tréninku rovnýma nohama. Tělo bolí hodně a ruce mám pěkně vytahaný... Od olympiády jsem přibral dvanáct kilo, měl jsem je nahoře už asi za šest týdnů. Je to znát, ale zas se cítím jako chlap. Vím, že to dám rychle dolů," uvedl Synek na svém webu.

V minulosti uvažoval, že po olympiádě v Brazílii ukončí aktivní kariéru, nakonec se však rozhodl veslovat ještě další čtyři roky. Nic na tom nezměnily ani velké problémy se zády, které musel letos řešit.

"Docela to přestalo. Fyzioterapeut Pavel Kolář mi udělal CT páteře. Říkal, že ideální to není, ale díky pravidelnému cvičení se to dá nějak stabilizovat tak, abych nějaký pátek ještě vydržel," uvedl čtyřiatřicetiletý skifař, jenž má z veslování výrazně přetíženou levou část těla. "Musím se to snažit nějak vybalancovat," řekl Synek.

Čtyřnásobného mistra světa, který má ve své sbírce i tři medaile z olympijských her včetně bronzu z letošního Ria, čeká jeden z vrcholů hned na začátku sezony. V květnu se totiž v Račicích uskuteční mistrovství Evropy.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.