ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

Náměstek Nagornych byl po dopingovém skandálu v Rusku odvolán

Velikost textu:

Moskva – Jurij Nagornych, náměstek ministra sportu a podle vyšetřovatelů Světové antidopingové agentury (WADA) klíčová postava dopingového skandálu v Rusku, byl propuštěn. Podle šéfa vyšetřovací komise Richarda McLarena totiž kryl pozitivní nálezy svých krajanů, které následně unikaly dopingovým komisařům.

přehrát video
Nagornych skončil v pozici náměstka ruského ministra sportu

Nagornych byl už v červenci s několika dalšími funkcionáři suspendován. Jeho odvolání premiérem Dmitrijem Medvěděvem proto není výrazným překvapením. Podle vládních představitelů o něj nyní už bývalý náměstek ministra sportu požádal sám.

Po zprávě WADA o systematickém, státem řízeném dopingu, nesměla řada ruských sportovců startovat na srpnových olympijských hrách v Riu de Janeiro. Program začal fungovat po zimní olympiádě ve Vancouveru 2010, podle McLarena docházelo k manipulacím se vzorky až do loňského srpna.

Ve funkci ministra sportu skončil během minulého týdne Vitalij Mutko, který se však paradoxně dočkal povýšení, přestože byl podle zprávy WADA hlavním organizátorem dopingového systému v zemi. Mutko byl jmenován místopředsedou vlády pro sport, turistiku a výchovu mládeže.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.