ČTsport

ČTsport
úterý 18. září 2018 Kryštof

Velká pardubická hledá nového hrdinu. Bude jím Charme Look, nebo Nikas?

Velikost textu:

Pardubice – Devítiletý tmavý hnědák Charme Look je největším sázkovým favoritem 126. Velké pardubické. Krátce po půl páté odpoledne do ní odstartuje 15 koní, po pěti letech mezi nimi nebude žádný zahraniční účastník ani legenda dostihu, Josef Váňa starší. Letošní ročník slibuje mimořádnou podívanou – startovní pole je velmi vyrovnané a vítězství minimálně poloviny z účastníků by nebylo překvapením. Přímý přenos 126. ročníku Velké pardubické s doprovodným programem sledujte od 11:00 na ČT sport nebo od 14:45 na ČT1.

Marek Stromský v sedle Nikase pádí do cíle 125. Velké pardubické
Marek Stromský v sedle Nikase pádí do cíle 125. Velké pardubické

Největší pozornost bude nepochybně upřena na Nikase s Markem Stromským, kteří loni projeli cílem jako první – navrch v traťovém rekordu – ale po pozitivním výsledku dopingové zkoušky byli diskvalifikováni. Ač zakázané látky překročily povolený limit jen nepatrně a nemohly mít vliv na Nikasův výkon, diskvalifikace byla navzdory protestům veřejnosti jediným možným řešením.

"Nikas má ve Velké pardubické co dělat, to už v minulosti ukázal," míní jeho majitel Petr Kupka. "Byl bych spokojen, kdyby se v dostihu od Nikase odlepila smůla a mohl ukázat své schopnosti," dodal jeho trenér Stanislav Popelka pro Galopp reporter.

"Chceme vyhrát a určitě se o vítězství popereme. Do dostihu půjdeme s pokorou, neboť jsou tam mladí a výborní koně, ale doufám, že to klapne," doplnil Stromský.

Naopak obhájce vítězství Ribelino kvůli zdravotním potížím letos absentuje.

Charme Look a Ange Guardian
Charme Look a Ange Guardian

Růžičková: O roli favorita se nám ani nesnilo 

Podle sázkových kanceláří je v předvečer startu největším favoritem devítiletý hnědák Charme Look trenérky Martiny Růžičkové. "O téhle roli jsem nikdy nepřemýšlela," přiznala Růžičková, která se může stát teprve druhou trenérkou vítěze Velké pardubické. "Je to kůň s neobyčejnou kapacitou plic. Jezdím ho každý den v tréninku a jeho síla je v tom, že je naprosto vyrovnaný. Má třídu a k tomu i vytrvalost." V sedle Charme Looka bude trojnásobný vítěz Velké pardubické Jan Faltejsek.

O triumf by s dvojicí Charme Look – Faltejsek měli bojovat Rabbit Well s Josefem Váňou mladším a Zarif s Josefem Bartošem. "V tomhle ročníku jsou si všichni soupeři. Při tom malém počtu startujících bude pardubická dost vyrovnaná," míní Josef Váňa starší, který Rabbit Wella a Zarifa připravuje.

Osminásobný vítěz Velké pardubické uvažoval o účasti v sedle Rabbit Hawk Winga, ale po pádu ve čtvrté kvalifikaci usoudil, že osmiletý ryzák ještě není na dostih po skokanské stránce připraven.

Velkou poběží i Registanin syn

Trenér Čestmír Olehla čeká na triumf ve Velké pardubické už dvanáct let od druhého vítězství Registany. Letos posílá do dostihu jejího syna Reapera. Větší šance se ale dávají dalšímu z jeho svěřenců, Hegnusovi.

přehrát video
Složil mladší zažije v osmnácti premiéru na Velké pardubické

Před Velkou pardubickou proběhne tradičně sedm dostihů. Vítěz proslulé steeplechase získá pro svého majitele z pětimilionové dotace rovné dva miliony. Zbývající část si rozdělí koně na druhém až sedmém místě.

Na koně opět čeká trať v délce 6900 metrů (zhruba třetina vede oranicí) a 31 překážek. Ta nejznámější - Taxisův příkop - přijde na řadu jako čtvrtá.

Zdroj: ČT sport, ČTK, Galopp Reporter

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.