ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

KVÍZ: Otestujte své znalosti Velké pardubické

Velikost textu:
Zdroj: ČT sport

Jak se vyznáte v historii Velké pardubické?

V letech 1998 a 1999 se na Velké pardubické představil britský kůň Risk of Thunder. Na první pokus sice dostih nedokončil, o rok později už ale sahal po triumfu a v cíli nestačil jen na famózního Peruána. Který slavný britský herec byl majitelem Risk of Thundera?

Rekordmanem Velké pardubické je Josef Váňa, kterému se jako jezdci podařilo vyhrát slavný dostih hned osmkrát. Unikátní sérii čtyř vítězství v řadě ale drží jiný jezdec:

Který člen britské královské rodiny v roce 2007 navštívil Velkou pardubickou a sledoval první triumf klisny Sixteen?

Pouze dvěma jezdcům se podařilo vyhrát v kariéře oba české nejprestižnější dostihy – Derby a Velkou pardubickou. Prvním z nich byl Karel Holoubek (Velkou vyhrál v roce 1925, Derby v letech 1927 a 1928). Kdo je druhým majitelem tohoto double?

V kurzu Velké pardubické jsou i tři vodní překážky. Která mezi ně nepatří?

Do historie Velké pardubické se dosud zapsalo 125 vítězů. Pouze šest z nich ale mělo bílou barvu. Ve které z následujících dvojic jsou jen vítězní bělouši?

V roce 1991 zvítězil Železník s Josefem Váňou i navzdory pádu na jedné z překážek a dohánění velké ztráty. Která z překážek tenkrát slavnou dvojici zbrzdila?

Velkou pardubickou vyhrála zatím jen jediná žena-jezdkyně. Která to byla?

Který slavný autor detektivek (a sám úspěšný překážkový jezdec) se několikrát přijel podívat na Velkou pardubickou? Mimo jiné proslul výrokem, že Velká pardubická vyžaduje, aby koně a jezdci byli při zdolávání některých překážek stateční.

Jednou z jednatřiceti překážek kurzu Velké pardubické je hliněný val, na který musí koně vyskočit, překonat jeho hranu a opět seskočit dolů. Jak se tato překážka jmenuje?


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.