ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Schyluje se ke konci evropské vlády. Ryder Cupu dominují Američané

Velikost textu:

Chaska (USA) – Po třech letech, kdy byli držiteli Ryder Cupu evropští golfisté, to vypadá na změnu. Po foursomech se vedení ujali Američané, kteří vyhráli všechny čtyři měření sil na hřišti v Hazeltine National.

Patrick Reed s Jordanem Spiethem
Patrick Reed s Jordanem Spiethem

Tón prvních duelů foursomů, při kterém hraje dvojice jen jedním míčkem a golfisté se střídají, udali Jordan Spieth a Patrick Reed. Jasně porazili Justina Rose a Henrika Stensona. Bezpečně vyhráli také Dustin Johnson s Mattem Kucharem a letošní vítěz PGA Championship Jimmy Walker se Zachem Johnsonem.

Dlouho se zdálo, že pro evropský bod kráčí Rory McIlroy a Andy Sullivan. Na čtrnáctce vedli o dvě jamky, ale Phil Mickelson a Rickie Fowler dokázali vývoj otočit a o jednu vyhrát. "Ukázali jsme srdce. Větší tlak jsem ale při Ryder Cupu necítil," řekl zkušený Mickelson, který hraje už pojedenácté.

Američané vyhráli všechny čtyři úvodní souboje naposledy v roce 1975 v Laurel Valley. Doufají, že tím nakročili k vytoužené výhře v Ryder Cupu. "Je to dobrý začátek, ale čeká nás ještě hodně golfu," řekl americký kapitán Davis Love III.  Výběr USA prohrál na domácí půdě od vzniku soutěže v roce 1927 jen čtyřikrát. V posledních letech se ale daří Evropě, která zvítězila třikrát za sebou.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.