ČTsport

ČTsport
sobota 21. července 2018 Vítězslav

Evropský pohár žokejů získal ve Velké Chuchli Murzabajev

Velikost textu:
aktualizováno 24. 9. 2016 17:29

Praha – Vítězem Evropského poháru žokejů se stal Baujržan Murzabajev, který v těžké mezinárodní konkurenci vyhrál dva dostihy a nasbíral nejvíc bodů (16). Na druhé příčce skončil Václav Janáček (14 bodů). 

Bauyržan Murzabajev
Bauyržan Murzabajev

Trojnásobný český šampion Murzabajev sice začal posledním místem v prvním dostihu, ale pak vyhrál Handicap společnosti Fides a Arqana s koněm Singapore Spice a také Middle Lokotrans Slovakia v sedle Dally Hit. "Jsem šťastný, že jsem mohl závodit s tak kvalitními žokeji a jsem moc rád, že se mi podařilo vyhrát," řekl Murzabajev České televizi. "Nejhezčí byla výhra s Dally Hit, ale užil jsem si obě výhry. Klaplo to a děkuji majitelům, kteří mi dali šanci," dodal.

Bývalý pětinásobný český šampion Janáček, který v posledních letech působí ve Španělsku, Murzabajeva dotahoval a měl šanci v posledním dostihu ještě porazit. S Father Frostem ale dojel pátý, což nestačilo. "Měl jsem nejlepšího koně, ale nedokázal jsem mu najít místo a to mě stálo všechno," řekl Janáček.

přehrát video
Murzabajev je králem evropských žokejů

Hlavní dostih dne, Million Leram na 1400 metrů dotovaný částkou 1,6 milionu korun, vyhrál rakouský kůň Pretorian v sedle se Slovákem Jaroslavem Línkem před Arifem s legendárním francouzským žokejem Geraldem Mossém. "Tento koník má super formu, je velmi dobrý. Má velice silnou koncovku a věřil jsem, že to můžeme dokázat," pochvaloval si Línek po dostihu. 

Evropský pohár žokejů v Praze-Velké Chuchli:

I. Lord Beccari (Mazur) - Raviella (Quinn) - Čarda (Rája), II. Winner Stars (Augé) - Shahnout Aznavour (Sanna) - Loop Love (Montenegro), III. Singapore Spice (Murzabajev) - Yes Man (Janáček) - La Luneta (Rája), IV. Amadeon (Augé) - Snezenka (Janáček) - Kopretina (Graberg), V. Seik Yerbouti (Bojko) - Echo Rules (Schiergen) - Luck Ahead (Línek), VI. Gerschův memoriál (rovina, 1400 m, dvouletí koně, dotace 600.000 korun): 1. Sin Sun (ž. Montenegro, tr. Urbánek, stáj Lokotrans), 2. Gold Evasive (Bachelot), 3. Zock (Rispoli). Čas: 1:30,76. Výrok: tuhý boj hlava - 2 1/4 - krk, VII. Dally Hit (Murzabajev) - Ventaron (Bachelot) - Partyday (Mossé), VIII. Always on Sunday (Mossé) - Meandre (Rispoli) - Icar (Janáček), IX. Million Leram (rovina, 1400 m, tříletí a starší koně, dotace 1,600.000 korun): 1. Pretorian (ž. Línek, tr. Prunková, stáj Stall Žak), 2. Arif, 3. Sing of the Zoodiac. Čas: 1:27,94. Výrok: jistě 1 3/4 - 1 1/4 - 1 1/4.

Konečné pořadí EP žokejů: 1. Murzabajev (Kaz.) 16 b., 2. Janáček 14, 3. Mossé 13, 4. Augé (oba Fr.) 12, 5. Quinn (Ir.) 11, 6. Bachelot (Fr.) 10.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.