ČTsport

ČTsport
pondělí 23. července 2018 Libor

Veslaři přivezou z juniorského MS dvě zlata a bronz

Velikost textu:

Rotterdam - Dva tituly a bronz získali čeští juniorští veslaři na MS. Z vítězství se raduje mužská párová čtyřka a osmiveslice žen. Na třetím místě ve finále dojela párová čtyřka juniorek.

Čtveřice Jan Fleissner, Jan Cincibuch, Eduard Bezděk a Jan Zavadil si zopakovala prvenství z červencového evropského šampionátu v litevském Trakai. V semifinále sice svěřenci trenéra Jana Navrátila nestačili na Američany, ale v boji o medaili jim porážku vrátili. Před posádku USA se dostali ještě Němci, kteří za českou párovou čtyřkou zaostali o více než dvě sekundy.

Také osmiveslice Valentýna Solařová, Adéla Truhlářová, Michala Pospíšilová, Michaela Kidová, Zuzana Metlická, Anna-Marie Macková, Josefína Lázničková, Tereza Businská s kormidelnicí Evou Klímovou svedla souboj o zlato s německou posádkou. Dlouho vedoucí soupeřky porazila česká loď nakonec o 48 setin sekundy.

Párová čtyřka juniorek Magdalena Juziková, Anna Šantrůčková, Pavlína Flamíková a Veronika Uhlová nestačila na Číňanky a Britky. Stejně jako osma si vynahradila zklamání z mistrovství Evropy, kde obě posádky skončily těsně pod stupni vítězů bez medaile.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.