ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Výběh na skokanský můstek v Harrachově zdolal i lyžař Kožíšek

Velikost textu:

Harrachov - V Harrachově se potřetí běžel závod s podtitulem "nejtěžších 400 metrů tvého života". Extrémní běžecká výzva spojená s tamním velkým skokanským můstkem přilákala na start mimo jiné i lyžaře Dušana Kožíška.

přehrát video
Harrachovský výběh do skokanského můstku zdolal i lyžař Kožíšek

Na start pod skokanským můstkem se postavilo 900 běžců v individuálních kategoriích i ve štafetě. Čtyřsetmetrovou trať s převýšením více než 37 stupňů zdolal i rodák z nedaleké Jilemnice, český běžec na lyžích Dušan Kožíšek. "Ten závod je hodně náročný, dá se říci, že spíše než běh je to chůze. Kopec je tak prudký, že člověk leze po čtyřech a je to hodně náročné," popsal běžecké podmínky český lyžař. 

Jako divák závodu přihlížel i hokejista Tomáš Hertl, který se extrémního výběhu plánuje zúčastnit příští rok. "Příští rok to doufám vyjde a také se závodu zúčastním. Ale opravdu gratuluji všem, kteří to vyběhnou, protože věřím, že je to velmi náročné, " řekl Hertl. 

Na špici harrachovské K120 vyběhl jako první slovenský rychlík Tomáš Čelko. Skokanský můstek zdolal za čtyři minuty a dvě vteřiny.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.