ČTsport

ČTsport
pondělí 16. července 2018 Luboš

Hirt v Rakousku ovládl královskou etapu a v čele má náskok více než minutu

Velikost textu:
aktualizováno 6. 7. 2016 18:05

Fusch an der Glocknerstraße (Rakousko) - Před rokem mu útok na celkové vítězství na závodě Kolem Rakouska nevyšel, letos by si však mohl Jan Hirt spravit chuť. Český cyklista ovládl královskou čtvrtou etapu a ujal se vedení v průběžném pořadí, v němž má náskok přes minutu.

Jan Hirt (vlevo) se raduje ze zisku žlutého dresu na závodě Kolem Rakouska
Jan Hirt (vlevo) se raduje ze zisku žlutého dresu na závodě Kolem Rakouska

Pětadvacetiletý jezdec polské stáje CCC-Sprandi-Polkowice vybojoval cenné vítězství po stoupání na Edelweissspitze do výšky přes 2500 metrů nad mořem o 42 sekund před Španělem Davidem Beldou. V čele celkové klasifikace Hirt vystřídal domácího Markuse Eibeggera, na kterého ztrácel na šestém místě 24 sekund.

Eibegger v královské etapě na nejlepší nestačil a dojel až patnáctý. Hirt vede o minutu a 16 sekund před Francouzem Guillaumem Martinem, který obsadil třetí místo, a má dobrou příležitost vylepšit loňskou třetí příčku v konečném pořadí.

"Nohy mi fantasticky jely a tým mě výborně podporoval. Teď chci žlutý trikot dovézt až do Vídně," řekl Hirt, který utrhl Beldu v závěrečném kilometru. Jako čtvrtý český cyklista po Liboru Matějkovi, Lubomíru Tesařovi a Tomáši Konečném získal titul Král Glockneru.

Závod Kolem Rakouska dokázal z českých cyklistů vyhrát pouze Roman Kreuziger starší v roce 1991.

Hirt si vede úspěšně i v doprovodných soutěžích. Mezi vrchaři je druhý o bod za Italem Alessandrem Vanottim a v bodovací soutěži mu patří třetí pozice.

přehrát video
Hirt na závodě Kolem Rakouska ovládl královskou etapu a oblékl se do žlutého

Cyklistický závod Kolem Rakouska - 4. etapa (183,0 km):

1. Hirt (ČR) 5:17:23, 2. Belda (Šp.) -42, 3. Martin (Fr.) -1:17, 4. Schelling (Švýc.), 5. Fernández (Šp.) oba -1:20, 6. Rossetto (Fr.) -1:33.

Průběžné pořadí: 1. Hirt 19:07:35, 2. Martin -1:17, 3. Schelling -1:29, 4. Fernández -1:33, 5. Rossetto -1:49, 6. Pernsteiner (Rak.) -2:06.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.