ČTsport

ČTsport
úterý 14. srpna 2018 Alan

Karlovský s Jáněm skončili na ME těsně za medailí, Kudějová skončila pátá

Velikost textu:
aktualizováno 15. 5. 2016 13:27

Liptovský Mikuláš (Slovensko) – Čeští vodní slalomáři na sobotní zisk čtyř medailí na mistrovství Evropy nedokázali navázat. Deblkanoisté Ondřej Karlovský a Jakub Jáně obsadili čtvrté místo, olympionici Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem pak byli sedmí. Neuspěla ani úřadující mistryně světa kajakářka Kateřina Kudějová, jež dojela pátá.

Kajakářka Kateřina Kudějová
Kajakářka Kateřina Kudějová

Titul na kanálu v Liptovském Mikuláši získala německá kajakářka Melanie Pfeiferová před Ursou Krageljovou ze Slovinska. Bronz zůstal zásluhou Jany Dukátové na Slovensku stejně jako zlato ze závodu deblířů, který ovládli Tomáš Kučera a Ján Bátik. Na stupně vítězů je doprovodili Luka Božič a Sašo Taljat ze Slovinska a Němci David Schröder a Nico Bettge.

Česká reprezentantka, která už má jistý start na olympijských hrách v Riu de Janeiro, nenavázala ve finále na semifinálovou jízdu, v níž zaznamenala třetí čas. O lepší umístění ji připravily doteky osmé a poslední branky, za které inkasovala čtyři trestné vteřiny. Za Pfeiferovou, která jako jediná zajela finále čistě, nakonec zaostala o 3,04 sekundy.

"Ten šťouch na poslední brance mě strašně mrzí, za to jsem naštvaná," řekla Kudějová. "Celá jízda byla v pohodě, první šťouch jsem jela prostě blbě, to jsem zachránit nemohla, ale ten poslední, to jsem dát nemusela. To je tak, když chcete být už rychle v cíli, zbytečná chyba," dodala.

přehrát video
Kudějová v Liptovském Mikuláši zajela páté místo

Už před ME mluvila o tom, že šampionát ji asi nezastihne v ideálním rozpoložení, neboť po úspěšné domácí olympijské nominaci se soustředila hlavně na přípravu na Rio. A prý porušila i životosprávu. "A to docela dost," přiznala s úsměvem. "Bylo mi dost špatně, takže jsem nepočítala, že tady budu něco velkého předvádět. Ale nedělala jsem velký boty, jsem s tím spokojená," prohlásila.

Deblkanoisté Karlovský s Jáněm si chtěli spravit náladu po domácí nominaci, v níž si nevyjeli start na OH. "Když jsme dojeli do cíle, byl jsem spokojený. Byly tam drobné chybičky, ale ta trať je docela obtížná, což nám vyhovuje, i proto jsme do závodu nastupovali s takovou grácií a klidem. Ale zamrzí, že to je čtvrté místo," řekl Karlovský. "Je to nepopulární, ale jedeme dál, jsme spokojení," přidal Jáně.

V jízdě o medaile chyběla Štěpánka Hilgertová. Osmačtyřicetiletá reprezentantka obsadila v semifinále 14. místo a do elitní desítky nepostoupila.

Mistrovství Evropy ve vodním slalomu v Liptovském Mikuláši:

Muži: C2: 1. Kučera, Bátik (SR) 112,70 (2 tr. sekundy), 2. Božič, Taljat (Slovin.) -0,46 (2), 3. Schröder, Bettge (Něm.) -0,53 (0), 4. Karlovský, Jáně -1,88 (0), ...7. Kašpar, Šindler (všichni ČR) -6,46 (8).

3xC2: 1. Slovensko (Pavol Hochschorner, Peter Hochschorner/L. Škantár, P. Škantár/Kučera, Bátik) 139,94 (4), 2. Polsko -0,99 (10), 3. Rusko -1,75 (4), ...5. ČR (Karlovský, Jáně/Kašpar, Šindler/Koplík, Vrzáň) -2,51 (6).

Ženy: K1: 1. Pfeiferová (Něm.) 108,86 (0), 2. Krageljová (Slovin.) -0,58 (2), 3. Dukátová (SR) -2,27 (4), ...5. Kudějová -3,10 (4), v semifinále 14. Hilgertová (obě ČR).

3xK1: 1. Velká Británie (Pennieová, Woodsová, Neaveová) 124,28 (2), 2. Německo -4,28 (2). 3. Slovensko -9,15 (8), ...5. ČR (Galušková, Kudějová, Hilgertová) -10,82 (4).

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.