ČTsport

ČTsport
pondělí 23. července 2018 Libor

Golfistka Spilková si poprvé zahraje major ve Spojených státech

Velikost textu:

Sammamish (USA) - Golfistka Klára Spilková si poprvé zahraje turnaj kategorie major v USA. Česká jednička obdržela zvláštní pozvání na KPMG Women's PGA Championship, který se odehraje od 9. do 12. června v Sahalee Country Clubu v Sammamish u Seattlu. Spilková už třikrát startovala na British Open a loni hrála Evian Masters ve Francii, kde prošla poprvé na majoru cutem a obsadila 55. místo.

Klára Spilková
Klára Spilková

"Je to pro mě další obrovský krok vpřed a splnění jednoho snu, zahrát si na LPGA a rovnou turnaj kategorie major. Nebude to lehké, i přes mé zkušenosti z Ladies European Tour půjde o úplně jiný turnaj, na druhém konci Ameriky, s největší konkurencí. Už teď se ale moc těším," řekla Spilková v tiskové zprávě.
 
Od dubna je vedle slavného Američana Phila Mickelsona, Stacy Lewisové a Paula Dunnea čtvrtou ambasadorkou společnosti KPMG a právě díky nové spolupráci získala kartu na turnaj. "Průlomovým startem Spilkové na americkém majoru se naplňuje naše partnerství," řekl manažer hráčky Petr Žák.
 
Jednadvacetiletá golfistka se při druhém z pěti majorů sezony připojí k elitnímu poli hráček, k nimž patří trojnásobná vítězka turnaje Pak In-pe z Jižní Koreje, světová jednička Lydia Koová z Nového Zélandu a také americké vítězky majorů jako Lexi Thompsonová, Lewisová či Michelle Wieová.
 
Hned po KPMG Women's PGA Championship se Spilková vydá na Tipsport Golf Masters, který se hraje v rámci Ladies European Tour od 17. do 19. června v Golf Parku Plzeň na Dýšině.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.