ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Boxerský šampion Povětkin měl pozitivní test na meldonium

Velikost textu:

Moskva - Ruský boxer Alexandr Povětkin je dalším v řadě sportovců, kteří měli pozitivní test na meldonium. Povětkin se přitom má 21. května utkat o titul mistra světa v těžké váze organizace WBC. Právě na reakci této organizace nyní záleží, zda se plánovaný zápas uskuteční, či nikoliv. Povětkin v minulosti vyhrál mj. i olympijské hry v Aténách 2004.

Alexandr Povětkin
Alexandr Povětkin

Podle Rjabinského přestal Povětkin meldonium užívat po jeho zařazení na seznam zakázaných látek počátkem letošního roku a v krvi měl při testu z minulého měsíce jen nepatrné množství látky. Mohl by se proto vyhnout trestu, neboť Světová antidopingová agentura WADA v dubnu rozhodla, že nebude postihovat sportovce s koncentrací meldonia nižší než jeden mikrogram na mililitr.

Šestatřicetiletý Povětkin je někdejším olympijským vítězem i amatérským světovým šampionem. Mezi profesionály dosud absolvoval 31 zápasů a prohrál pouze titulový duel s Ukrajincem Vladimirem Kličkem před třemi lety. Pokud by uspěl v souboji s dosud neporaženým Wilderem, získal by znovu mistrovský pás po dvou a půl letech.

K nejznámějším sportovcům, kteří neprošli testem na meldonium, patří Rusové tenistka Maria Šarapovová, plavkyně Julija Jefimovová či rychlobruslaři Semjon Jelistratov a Pavel Kuližnikov. Právě poslední dva by měli spadat do kategorie sportovců, na něž by se mohla vztahovat "amnestie".

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.