ČTsport

ČTsport
pondělí 18. června 2018 Milan

Kostelecký: U střelby je úspěch loterie, je to hop anebo trop

Velikost textu:

Praha - David Kostelecký se v Riu představí na svých pátých olympijských hrách a rád by si připomněl zlatý úspěch z Pekingu. Zkušený střelec ale ví, že v jeho sportu o úspěchu rozhodují detaily a získat cenný kov bude velmi těžké. Střelnice v Brazílii mu navíc nesedí.

David Kostelecký
David Kostelecký

Kostelecký si olympijskou střelnici otestoval na závodech v Riu, kde skončil osmý, a jeho ani jeho soupeře příliš nenadchla. Problémem je zařízení, ze kterého vylétávají terče.

"Zařízení je níž a víc dozadu, což ovlivňuje výlet terče a nelítá to tam, kam má, a ještě to má zpoždění," vysvětluje Kostelecký důvod svého rozladění.

přehrát video
Střelec Kostelecký trénuje na páté OH

Na vrchol sezony se pekingský olympijský vítěz momentálně chystá v Brně, s letošními výsledky zatím spokojen není.

"Tato sezóna zatím není podle očekávání. Nedaří se mi, jak bych si představoval. Vrchol je v srpnu a budeme věřit v to, že formu načasujeme správně," říká.

Hry v Riu budou pro českého střelce, který zítra oslaví čtyřicáté první narozeniny, páté v kariéře. Zatímco při obhajobě olympijského triumfu v Londýně 2012 neprošel do finále, v Brazílii by si zlatý úspěch z Pekingu rád připomněl.

"Člověk myslí na nejvyšší mety, ale zároveň jsem v tomto sportu 25 let a vím, jak to chodí. U střelby je to loterie, hop anebo trop," uvědomuje si rozdíl mezi úspěchem a neúspěchem.

Kostelecký se už dříve vyjádřil, že se střeleckým areálem v Riu není spokojený a organizátoři nejsou na tak velký podnik připraveni. "Je dobře, že jsme na závody do Ria jeli, abychom to viděli. Nebudeme si to vyčítat, udělali jsme pro to maximum. Ale dojedu tam ještě jednou a už mě tam nikdo nikdy neuvidí," shrnul své pocity.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.