ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Dvojskif Fleissnerová, Antošová postoupil do finále ME

Velikost textu:
aktualizováno 6. 5. 2016 17:24

Brandenburg - Dvojskif Kristýna Fleissnerová, Lenka Antošová postoupil na veslařském mistrovství Evropy v Brandenburgu do finále. České reprezentantky využily menšího počtu startujících v kategorii a z druhé pozice v úvodní rozjížďce si zajistily místo v medailových bojích. Další tři české posádky v čele se skifaři Ondřejem Synkem a Miroslavou Topinkovou-Knapkovou postoupily do semifinále.

Ilustrační foto
Ilustrační foto

Synek i Knapková vstoupili do šampionátu výhrami; Knapková získala i cenný skalp Bělorusky Jekatěriny Karstenové, která se v olympijském roce rozhodla vrátit na skif. Přímý postup do semifinále si zajistila také dvojka bez kormidelníka Lukáš Helešic, Jakub Podrazil.

Zbývající čtyři české posádky, které uspěly, do semifinále postoupily z oprav. Svůj dopolední nezdar dokázali napravit skifař lehkých vah Milan Viktora, dvojskif Matyáš Klang, Michal Plocek i dvojskify leh vah Tereza Kociánová, Anna Žabová a Martin Slavík s Janem Vetešníkem.
 
Zbývajících pět českých lodí, které na ME startují, čekají sobotní opravy. V ten samý den jsou na programu i semifinálové jízdy.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.