ČTsport

ČTsport
pátek 17. srpna 2018 Petra

Spieth drží na Masters vedení, ale už jen o ránu před McIlroyem

Velikost textu:

Augusta (USA) - Nárazový vítr komplikoval golfistům druhé kolo Masters. V čele se přesto udržel obhájce titulu prvního majoru sezony Američan Jordan Spieth, ale jeho náskok se v Augustě zmenšil na jedinou ránu. Za ním už je Rory McIlroy ze Severního Irska, který tak drží naději na zkompletování kariérního grandslamu. Třetí hrací den v Augustě sledujte od 21:00 v přímém přenosu na našem webu a od 22:45 na ČT sport.

Jordan Spieth
Jordan Spieth

Druhý hráč světa Spieth vedl po prvním dnu o dvě rány, a když začínal druhé kolo, měl náskok dokonce tří ran a zdálo se, že ho nikdo neohrožuje. Když přidal na prvních třech jamkách dvě birdie, vedl už o pět, ale na pětce přišlo double bogey, do konce kola další čtyři bogey, už jen dvě birdie a byl z toho den za +2.
 
Celkově má Spieth po dvou dnech čtyři rány pod par. "Bylo to náročné, hodně náročné," řekl Spieth k pátku. "Podmínky se měnily každou chvilku a točící se vítr udělal hřiště obtížné. Uvědomili jsme si, že i par je dobrý výsledek," dodal.
 
Dlouho se zdálo, že McIlroy bude z dosahu Spiethe. V jednu chvíli ztrácel už osm ran, ale na druhé osmnáctce zapsal tři birdie a zahrál 2. kolo za -1, čímž vyrovnal nejlepší výsledek dne. A rázem je jen o ránu zpět.
 
Pokud by v neděli poprvé oblékl zelené sako pro vítěze, stal by se po Benu Hoganovi, Jacku Nicklausovi, Garym Playerovi, Genu Sarazenovi a Tigeru Woodsovi teprve šestým hráčem, který dokázal vyhrát všechny čtyři majory. "To se snažím z hlavy vytlačit. Musím porazit ty před sebou na výsledkové tabuli. To jsem už dokázal, tady sice ještě ne, ale na velkých turnajích ano a to mi dodává sebevědomí," řekl McIlroy.

Emotivní loučení s turnajem pro legendu Watsona
 
Na třetím místě jsou Novozélanďan Danny Lee a Scott Piercy z USA, kteří zaostávají za Spiethem o dvě rány. Lídr světového žebříčku Jason Day z Austrálie je o pět ran za Spiethem na děleném 15. místě a stále má šanci zaútočit.
 
Na Spiethe se tlačil i jeho krajan Bryson DeChambeau. Novátorský amatér, který má nezvykle všechna železa stejně dlouhá, ztrácel na čelo jen ránu, ale na závěrečné osmnáctce chyboval, měl tři rány nad par jamky a klesl na 8. místo.

Turnaj už skončil pro světovou pětku Rickieho Fowlera z USA, cutem nečekaně neprošel ani trojnásobný vítěz turnaje Phil Mickelson. S Masters se navždy rozloučil Američan Tom Watson. Osminásobný vítěz majoru hrál v Augustě potřiačtyřicáté a na poslední jamku přicházel se slzami v očích.

Pořadí Masters (dotace 10 milionů dolarů, par 72) po 2. kole:

1. Spieth (USA) 140 (66+74), 2. McIlroy (Sev. Ir.) 141 (70+71), 3. Lee (N. Zél.) 142 (68+74) a Piercy 142 (70+72), 5. Snedeker (oba USA) 143 (71+72), Kjeldsen (Dán.) 143 (69+74) a Macujama (Jap.) 143 (71+72).

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.