ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Británie a dopingový skandál? Lékař prý "pomohl" více než 150 sportovcům

Velikost textu:

Londýn – Sportovní svět se musí v poslední době vypořádávat s jedním dopingovým skandálem za druhým. Po aféře v ruské atletice nebo po stále nekončící šňůře pozitivních testů na meldonium může začít řešit velký problém i Velká Británie. Lékař Mark Bonar tvrdí, že v uplynulých šesti letech ordinoval více než 150 vrcholovým sportovcům zakázané prostředky podporující jejich výkonnost. Informuje o tom britský list The Sunday Times s tím, že Bonarovo tvrzení tajně natočil.

Mezi Bonarovými "klienty" byli údajně například hráči nejvyšší anglické fotbalové ligové soutěže Premier League, cyklisté, tenisté, boxeři nebo i hráči kriketu.

"Tato tvrzení mě šokovala a hluboce znepokojila," uvedl britský ministr kultury, médií a sportu John Whittingdale. Dodal, že požádal o okamžité zahájení nezávislého vyšetřování.

Osmatřicetiletý Bonar žijící v Londýně prý sportovcům předepisoval například steroidy, růstové hormony či krevní doping EPO. Bonar však podle všeho nevlastní licenci, aby mohl vykonávat lékařskou praxi na území Velké Británie.

Zdroj: ČTK, The Guardian, The Sunday Times

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.