ČTsport

ČTsport
středa 18. července 2018 Drahomíra

Další tragická zpráva pro belgickou cyklistiku. Po infarktu zemřel Myngheer

Velikost textu:
aktualizováno 29. 3. 2016 10:12

Paříž - Belgická cyklistika zažila během dvou dnů dvě velké tragédie. Poté, co po pádu pod kola motocyklu svým zraněním podlehl Antoine Demoitié, zemřel také Daan Myngheer, kterého v sobotním úvodu dvoudenního závodu Critérium International na Korsice postihl infarkt.

Daan Myngheer
Daan Myngheer

"Svůj poslední závod prohrál poté, co bojoval jako velký šampion. Zemřel v pondělí v 19:08 za přítomnosti svých rodičů, sestry a přítelkyně v nemocnici v Ajacciu," uvedl tým Roubaix Lille Métropole.

Mladý belgický závodník, který jezdil jako profesionál od loňského roku,si podle stájových kolegů stěžoval v závěru sobotní úvodní etapy na nevolnost a zhruba 25 kilometrů před cílem zkolaboval. První pomoc mu poskytla doprovodná sanitka a vzápětí byl helikoptérou přepraven do nemocnice, kde byl připojen na plicní ventilaci a uveden do umělého spánku.

Myngheer zemřel den po úmrtí jiného belgického cyklisty. Pětadvacetiletý Antoine Demoitié se v neděli stal obětí pádu pod kola motocyklu při závodu Gent-Wevelgem v Belgii. Než se podle výpovědi svědků stihnul zvednout, zasáhl jej doprovodný motocykl a způsobil mu těžká poranění hlavy, kterým v nemocnici podlehl.

Stejně jako v případě Demoitiého vyšetřuje také Myngheerovu smrt policie, která už prohledala týmová vozidla a hotelové pokoje. Rodiny obou cyklistů podle BBC souhlasily s darováním jejich orgánů k transplantaci.

Další jezdci a týmy jsou po tragických velikonočních událostech v šoku. "Další tragická ztráta, smutné dny pro svět profesionální cyklistiky. Odpočívej v pokoji, Daane, myslím na tvé blízké," napsal na twitteru britský spurtér Mark Cavendish. "Cyklistická rodina ztratila další mladý talent," uvedla stáj Trek-Segafredo.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.