ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana
Milán - San Remo

Démare ve finiši vyhrál svůj první cyklistický Monument

Velikost textu:

San Remo (Itálie) - Jarní cyklistickou klasiku Milán - San Remo vyhrál ve spurtu navzdory předchozímu pádu Arnaud Démare před Benem Swiftem a Jürgenem Roelandtsem. Nejlepší z českých cyklistů byl v cíli nejdelší jarní klasiky Roman Kreuziger na 56. místě.

Arnaud Démare
Arnaud Démare

Démare byl 30 kilometrů před cílem účastníkem jednoho z mnoha dnešních pádů, ale vrátil se do pelotonu a v závěrečné rovince byl nejrychlejší. Stal se prvním francouzským vítězem závodu od primátu Laurenta Jalaberta v roce 1995. Ještě půl kilometru před cílem mohl pomýšlet na triumf Kolumbijec Fernando Gaviria, ale upadl.

Nehoda potkala i jeho týmového kolegu Zdeňka Štybara. "Doufám, že pes, do kterého jsem narazil v plné rychlosti při sjezdu z Cipressy, není zraněný," napsal Štybar. Sedmý cyklista předloňského pořadí závodu tentokrát skončil s velkou ztrátou na 142. místě.

Během závodu byl dlouho vidět Jan Bárta v dresu stáje Bora Argon, jeho skupinu však peloton dostihl 25 kilometrů před koncem. Bárta projel cílem na 70. příčce se ztrátou 98 vteřin na vítěze, Kreuziger byl o čtrnáct příček výš a zaostal za Démarem o 36 vteřin.

Organizátoři museli v průběhu závodu narychlo změnit část plánované trati kvůli sesuvu půdy. Peloton mezi Voltri a Arenzanem místo zamýšleného úseku zamířil na dálnici A10 a o čtyři kilometry si prodloužil 291 kilometrů dlouhou trať. Velké padající kameny podle italských médií poničily tři auta a zranily dva chodce.

Cyklistický jednorázový závod Milán-San Remo (WorldTour) - 295 km:

1. Démare (Fr./FDJ) 6:54:45, 2. Swift (Brit./Sky), 3. Roelandts (Belg./Lotto), 4. Bouhanni (Fr./Cofidis), 5. Van Avermaet (Belg./BMC), 6. Kristoff (Nor./Kaťuša) všichni stejný čas, ...56. Kreuziger (ČR/Tinkoff) -36, 70. Bárta (ČR/Bora Argon) -1:38, 142. Štybar (ČR/Etixx-Quick-Step) -12:53.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.