ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Finále dvoustovky bude na ME i s Baumrtovou, která zaplavala čtvrtý čas

Velikost textu:

Netanja (Izrael) – Zatímco ve čtvrtek jí útok na medaili z mistrovství Evropy v krátkém bazénu na prsařské stovce nevyšel, na dvoustovce znakem jsou šance Simony Baumrtové po kvalifikaci poměrně vysoké. Česká plavkyně se do finálových bojů dostala čtvrtým nejlepším časem 2:04,69 minuty. Do semifinále prsařské stovky prošla jako poslední Petra Chocová, ostatní čeští plavci vypadli.

Simona Baumrtová
Simona Baumrtová

Baumrtová patřila už ve čtvrtek na stovce mezi favoritky, do finále postoupila druhým časem, ale svoji roli nezvládla a obsadila nakonec páté místo. Kromě dvoustovky, na které před dvěma lety v Herningu vybojovala stříbrnou medaili, ji v sobotu ještě čeká závod na 50 metrů, kde bude obhajovat zlato.

Chocová měla štěstí, časem 1:07,13 uhájila postup o dvě setiny sekundy. Trochu si tak spravila náladu, neboť na své silné trati 50 metrů ve středu skončila před branami finále o pět setin. "Pomalu jsem to rozjela, na konci jsem vůbec netuhla, jelo se mi to dobře," zhodnotila rozplavbu Chocová. "Ten čas je ale pomalý, musím to zlepšit," řekla plavkyně s osobním rekordem 1:05,50.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.