ČTsport

ČTsport
úterý 14. srpna 2018 Alan

Na VC Brna se bude plavat o mistrovství Evropy, závod ozdobí Maďarka Jakabosová

Velikost textu:

Brno – Poslední možnost kvalifikovat se na prosincové mistrovství Evropy mají čeští plavci. O letenku do Izraele budou bojovat na víkendové Velké ceně Brna v krátkém bazénu. Hvězdou podniku bude třetí plavkyně průběžného pořadí Světového poháru Maďarka Zsuzsanna Jakabosová. Na startu se kromě domácí elity představí také s reprezentanty Chorvatska, Maďarska Slovinska a Slovenska. Přímý přenos sobotního programu sledujte na našem webu od 16:00. Nedělní část pak začne rovněž na našem webu od 14:30.

Maďarka Zsuzsanna Jakabosová
Maďarka Zsuzsanna Jakabosová

"V sousedních zemích už jsou nominace uzavřeny. U nás máme nominaci o týden prodlouženou. I když se oproti loňsku na startu sejde slabší zahraniční konkurence, vyvrcholí tímto závodem domácí sezona v krátkém bazénu," uvedl předseda pořádající Komety Brno Zdeněk Tobiáš. Před rokem padlo v Brně sedmnáct nejlepších výkonů mítinku, tentokrát pořadatelé počítají s výrazně menším počtem.

Mezi hlavní favority na prsařských tratích patří Petr Bartůněk z pořádajícího klubu. "Cítím se před mistrovstvím Evropy v pohodě. Mám chuť hlavně na překonání svého devět let starého nejlepšího času mítinku na stometrové trati. Rád bych potvrdil zlepšení, tohoto času jsem totiž dosáhl ještě v plavkách, které jsou už zakázány," poznamenal Bartůněk, kterého trénuje nedávný reprezentant Martin Verner, jenž se rozhodl v 35 letech skončit s aktivní činností.

"Mám splněný B limit ke startu na olympijských hrách v Riu. Vzhledem k věku jsem už ale neměl takovou motivaci a poslechl jsem také hlas těla. Rád bych přivedl na olympiádu právě Bartůňka," uvedl Verner, který se v rámci svého loučení v Brně představí v závodu na 50 metrů volný způsob.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.