ČTsport

ČTsport
úterý 19. června 2018 Leoš

Praha investuje v příštím roce do sportu minimálně 400 milionů

Velikost textu:

Praha - Pomyslnou štafetu v označení "Evropské hlavní město sportu 2016" dnes od Turína oficiálně převzala Praha. Slavnostní ceremoniál, kterého se účastnili i zástupci české metropole, se odehrál v Bruselu.

přehrát video
Praha je oficiálně Evropským městem sportu 2016

Evropským hlavním městem sportu pro rok 2016 byla Praha zvolena loni. Teď oficiálně převzala štafetu a 1. ledna 2016 může rozjet aktivity spojené se získaným titulem. "Praha se rozhodla pro příští rok investovat do pražského sportu 400 milionů korun, které půjdou na sportovní aktivity všech věkových skupin. Zároveň bychom rádi v Praze vybudovali více než deset hřišť, které by měly sloužit pražské veřejnosti," uvedl pražský radní pro kulturu a sport Jan Wolf.

Titul evropského hlavního města sportu uděluje od roku 2001 komise ACES - Sdružení evropských měst sportu. V minulosti se jím pyšnily například Madrid, Stockholm nebo Glasgow.

Přípravy aktivit v Praze nabraly v posledních měsících zpoždění a času už moc nezbývá. Hlavní město české republiky chce přesto naplnit význam již zmiňovaného ocenění a stát se Evropským hlavním městem sportu.

Od získání titulu si Praha slibuje mimo jiné zvýšení zájmu o sport ze strany dětí i dospělých, podporu zdravého životního stylu a rozvoj kvalitního materiálního i trenérského zázemí.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.