ČTsport

ČTsport
pátek 20. července 2018 Ilja

Krpálek se vrátí na post světové jedničky, v Abú Zabí vybojoval stříbro

Velikost textu:
aktualizováno 1. 11. 2015 19:45

Abú Zabí - Judista Lukáš Krpálek získal stříbrnou medaili na Grand Slamu v Abú Zabí. V konkurenci celé světové špičky vyhrál čtyři zápasy, až ve finále nestačil na bývalého mistra světa a olympijského vítěze Tagira Chajbulajeva z Ruska těsně na juko. Krpálek tak navázal na dva týdny starý bronz z Paříže a měl by se vrátit do čela světového žebříčku před Elmara Gasimova, který prohrál už ve 2. kole.

Judista Lukáš Krpálek
Judista Lukáš Krpálek

"Byla to šílená dřina, ale opět zakončená medailí. Stříbrná medaile je něco úžasného. Doufejme, že to půjde takto dál," napsal Krpálek na Facebooku. Čtyřiadvacetiletý mistr světa z roku 2014 a dvojnásobný mistr Evropy Krpálek v prvním duelu porazil Nizozemce Michaela Korrela na ipon po třech minutách. V osmifinále se trápil s Korejcem Čo Ku-hamem, měl už tři tresty, přičemž za čtyři je automaticky prohra. Soupeře ale zatlačil, půl minuty před koncem mu vyšel chvat a následně přešel do škrcení, které mu pět vteřin před koncem vyneslo vítězství.

Čtyřiadvacetiletý mistr světa 2014 a dvojnásobný mistr Evropy Krpálek v prvním duelu porazil Nizozemce Michaela Korrela na ipon po třech minutách. V osmifinále se trápil s Korejcem Čo Ku-hamem, měl už tři tresty, přičemž za čtyři je automaticky prohra. Soupeře ale zatlačil, půl minuty před koncem mu vyšel chvat a následně přešel do škrcení, které mu pět vteřin před koncem vyneslo vítězství.

Ve čtvrtfinále pak Krpálek porazil Belgičana Tomu Nikiforova na tři juka a v semifinále zdolal Íránce Javáda Mahjúba, kterého hodil na dvě juka. Až ve finále se mu nepovedlo bodovat, když zkušený Chajbulajev odolával jeho útokům a sám jednou zabodoval na juko. V závěru sice Rus nasbíral dva tresty, ale tlaku českého soupeře odolal a slavil vítězství.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.