ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Nevěděla, jestli bude ještě někdy chodit. Rok po nehodě míří Krejčová na Ironman

Velikost textu:

Praha - Po vážném úrazu se nevědělo, jestli bude ještě někdy chodit. Během roku se ale Petra Krejčová zotavila a ovládla republikový šampionát v dlouhém triatlonu. Česká reprezentantka se nyní těší na mistrovství světa na Havaji.

přehrát video
Krejčová rok po těžké nehodě míří na Ironman

Petra Krejčová ještě jako Petra Blahovičová vyhrála v roce 2000 v dresu Slavie ligovou soutěž v házené. Po mateřské dovolené se vrhla na dráhu triatlonu a na dlouhých tratích se probojovala až do české špičky.

Před necelým rokem a čtvrt si odskočila na závod krajského významu do Holubova. Ve sjezdu přišel pro Krejčovou pád na kameny vedle cesty a Krejčová utrpěla těžká zranění krčních obratlů.

"Skoro na sto procent jsem si myslela, že už sportovat nebudu. Chtěla jsem hlavně chodit, sedět a hýbat se," vzpomíná Krejčová, která se dala dohromady a za pouhý rok se vrátila do absolutní české špičky. Jako úřadující mistryně republiky pojede na mistrovství světa na Havaj. "Je to to největší, co jsem v životě ve sportu mohla dosáhnout," rozplývá se nad svým úspěchem česká triatlonistka.

Zdroj: ČT sport

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.