ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa
MS ve vodním slalomu

Pět českých slalomářů jde do semifinále, nepostoupila jen Jančová

Velikost textu:
aktualizováno 17. 9. 2015 17:53

Londýn - Pět českých vodních slalomářů postoupilo na MS z kvalifikace. Kanoista Stanislav Ježek postoupil do semifinále první jízdou, i když v závěru trati udělal poměrně velkou chybu. Michal Jáně a Tomáš Rak zvládli druhý pokus. Napoprvé postoupily také kanoistky Kateřina Hošková a Tereza Fišerová. Naopak Monika Jančová si semifinále ani napodruhé nevyjela.

Stanislav Ježek
Stanislav Ježek

Ježek jel na úrovni nejrychlejšího mezičasu, ale poslední protivodnou branku číslo dvacet podjel a ztratil několik sekund. "Trochu ve mně hrklo. Navíc tam ten 'vracák' není takový, že by mi pomohl zpátky. A na konci už také nezbývá moc sil," řekl osmatřicetiletý kanoista. "Ale naštěstí to dopadlo, do druhé jízdy by se mi už moc nechtělo," doplnil s úsměvem.

Chyba vyplynula z toho, že si chtěl v závěru trati jízdu pojistit, aby v brance nedostal penalizaci 50 sekund za neprojetí jako Slovák Michal Martikán, čtyřnásobný mistr světa. Ten posléze prošel z opravné jízdy jako třetí, Jáně byl osmý a Rak vybojoval desáté, poslední postupové místo. Od vyřazení ho dělilo 22 setin sekundy.

přehrát video
Kajakářka Hošková potvrdila roli spolufavoritky

Trať není příliš náročná

"Nechtěl jsem tam udělat botu, ale ten klídek byl asi moc velkej," řekl Ježek. "Trať nepatří mezi nejtěžší. Kombinace branek nepatří k žádným pekelným, kde by se dal najet na soupeře větší náskok. Je to hodně vyrovnané a ta bota mě mohla stát postup," prohlásil bronzový medailista z MS v roce 2006.

Kanál v Londýně zná, před třemi lety zde obsadil na olympiádě páté místo. Areál je ale skromnější, zmizelo honosné zázemí i obrovské tribuny. "Člověk vzpomíná, co tu při olympiádě stálo. Dýchlo to na mě na startu. Řekl jsem si, že to bylo fajn, jen nebylo komu mávat," pousmál se Ježek.

Nyní bude čekat dva dny, než nastoupí do nedělního semifinále a případného finále. Prostoje moc rád nemá. "Já mám radši, když to jde za sebou, pro mě by bylo ideální, kdyby se jelo odpoledne a pak jsme jeli domů," prohlásil. Nemůže totiž pořádně trénovat v brankách a na rovné vodě ho to nebaví. "Trávíte pak čas trochu připitoměle. Snažím se dělat něco na počítači, ale sedět celý den na něm taky není žádná zábava," dodal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.