ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Štybar se tlačil v kopcích dopředu a v páté etapě Kolem Británie byl čtvrtý

Velikost textu:

Hart Side (Británie) – Poté, co se v druhé etapě blýskl vítězstvím a ziskem žlutého dresu jeho týmový kolega Petr Vakoč, dal o sobě na závodě Kolem Británie vědět také druhý Čech Zdeněk Štybar. V kopcovité páté etapě si dojel pro čtvrtou příčku. Za třetím Španělem Beňatem Intxaustim zaostal český jezdec o pouhou sekundu.

Zdeněk Štybar
Zdeněk Štybar

Druhé letošní vítězství vybojoval po 166 kilometrech Nizozemec Wouter Poels následován Norem Edvaldem Boassonem Hagenem, který se dostal do čela průběžného pořadí. V čele celkové klasifikace je dělí jediná sekunda.

Štybar, který přijel do cíle se ztrátou 18 sekund na Poelse, se posunul na průběžné sedmé místo. Na lídra závodu má český reprezentant, pro kterého je start v Británii poslední přípravou před mistrovstvím světa, manko 38 sekund. Od třetího Dána Rasmuse Guldhammera dělí Štybara osm sekund. Závod Kolem Británie skončí v neděli v Londýně.

Cyklistický závod Kolem Británie - 5. etapa (166,4 km):

1. Poels (Niz.) 4:12:22, 2. Boasson Hagen (Nor.) -2, 3. Intxausti (Šp.) -17, 4. Štybar (ČR), 5. Guldhammer (Dán.), 6. Kruijswijk (Niz.) všichni -18.

Průběžné pořadí: 1. Boasson Hagen 23:02:36, 2. Poels -1, 3. Guldhammer -30, 4. Intxausti -33, 5. Doull (Brit.) -37, 6. Teuns (Belg.), 7. Štybar oba -38.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.