ČTsport

ČTsport
sobota 21. července 2018 Vítězslav
KOLEM BRITÁNIE

Vakoč kvůli pádu v Británii skončil, na MS ale chybět nebude

Velikost textu:

Kelso (Británie) – Z pádu si odnesl zranění zad a prstu, přišel o žlutý dres a ze závodu Kolem Británie musel odstoupit. Nehoda ze závěru třetí etapy probíhajícího podniku by ale Petra Vakoče neměla připravit o účast na mistrovství světa v americkém Richmondu, které se bude konat za dva týdny.

Petr Vakoč
Petr Vakoč

"Jeden den jsi nahoře, druhý můžeš být dole. Taková je cyklistika. Dnes jsem si vybral smůlu, když mě někdo sestřelil 4 kilometry před cílem," popsal Vakoč. V nemocnici mu ránu na prstu museli lékaři sešít, rentgen objevil i malou frakturu.

"Přišel jsem o žlutý dres, ale vyvázl z toho jen s odřeninami a zlomeným konečkem levého ukazováčku. Ještě nevím, jestli se postavím na start (4. etapy), ale na mistrovství světa bych měl být stoprocentně v pořádku," ujistil.

Jeho tým Etixx-Quick-Step informoval, že Vakoč v závodu skončil a tři dny bude odpočívat. Pak bude pokračovat v přípravě na světový šampionát, který začne 20. září časovkou týmů. Úřadující český šampion je v nominaci na silniční závod i časovku jednotlivců.

Vakoč vybojoval v Británii žlutý dres v pondělí po vítězném sólovém úniku. O den později spadl jen pár stovek metrů před tříkilometrovou ochrannou zónou a do cíle ve skotském Kelsu přijel na chvostu pelotonu se ztrátou deseti minut.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.