ČTsport

ČTsport
středa 18. července 2018 Drahomíra
VUELTA

Rodríguez v závěru urval největší soupeře a dotáhl se na čelo

Velikost textu:

Cabrales (Španělsko) – Patnáctá etapa Vuelty pořádně zdramatizovala boj o celkové vedení. Španělský cyklista Joaquim Rodríguez ovládl strmý horský dojezd a za vedoucím Italem Fabiem Aruem zaostává v průběžném pořadí i díky desetisekundové bonifikaci za vítězství už jen o jedinou sekundu. Na třetí místo se posunul Polák Rafal Majka.

Joaquím Rodríguez
Joaquím Rodríguez

Předposlední horská etapa před úterním dnem volna a následnou časovkou se rozhodla v závěrečném dvanáctikilometrovém stoupání, do něhož vyrazila jako první skupinka uprchlíků. Hlavní peloton však deset kilometrů před cílem po prvním útoku Naira Quintany výrazně zrychlil, začal se trhat a postupně uprchlíky pohltil.

V náročných posledních dvou kilometrech, v nichž museli cyklisté místy zdolat až třináctiprocentní stoupání, odpadl dosud třetí Tom Dumoulin a 800 metrů před cílem v nejprudším úseku nastoupil Rodríquez. Aru a Majka se ho pokusili zachytit, postupně ale ztráceli a Španěl si dojel pro deváté etapové vítězství na Vueltě.

Majka nakonec na druhém místě ztratil 12 sekund, před Arua se dostali ještě Daniel Moreno a stříbrný muž z Tour de France Quintana, který se v posledních dvou etapách zotavil po žaludečních problémech a začal stahovat ztrátu na nejlepší.

V pondělí absolvuje peloton jednu z nejtěžších etap letošního ročníku. Cyklisty na 185 kilometrech čeká sedm vrchařských prémií se dvěma stoupáními první a nejvyšší kategorie na závěr. Cílový kopec měří sedm kilometrů s průměrným sklonem jedenáct procent.

přehrát video
Sestřih 15. etapy Vuelty

Cyklistický závod Vuelta - 15. etapa: Comillas - Cabrales (175,8 km):

1. Rodríguez (Šp./Kaťuša) 4:33:31, 2. Majka (Pol./Tinkoff-Saxo) -12, 3. Moreno (Šp./Kaťuša) -14, 4. Quintana (Kol./Movistar), 5. Aru (It./Astana) oba -15, 6. Landa (Šp./Astana) -18, 7. Chaves (Kol./Orica) -20, 8. Nieve (Šp./Sky) -24, 9. Valverde (Šp./Movistar) -29, 10. Pozzovivo (It./AG2R) -41.

Průběžné pořadí: 1. Aru 61:53:56, 2. Rodríguez -1, 3. Majka -1:24, 4. Dumoulin (Niz./Giant) -1:25, 5. Chaves -1:34, 6. Moreno -2:08, 7. Nieve -2:19, 8. Valverde -2:25, 9. Quintana -3:00, 10. Meintjes (JAR/MTN) -5:07.

Zdroj: ČT sport, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.