ČTsport

ČTsport
úterý 21. srpna 2018 Johana

Historický úspěch českého jezdectví. Parkurové kvarteto je ve finále Poháru národů

Velikost textu:
aktualizováno 5. 9. 2015 12:08

Arezzo (Itálie) - Čeští parkuroví jezdci budou v příští sezoně poprvé v historii závodit v elitní evropské skupině Poháru národů. V závěrečné kvalifikační soutěži v Arezzu vybojovali celkový triumf v divizi II znamenající premiérový postup do prestižní kategorie, navíc si poprvé v historii vybojovali účast v celoročním finále. To se pojede na konci září v Barceloně.

přehrát video
České parkurové kvarteto pojede finále Poháru národů

České jezdectví zažívá nejlepší časy od 30. let minulého století. Na vítězství v Poháru národů v Linci navázalo znovu stejné kvarteto Ondřej Zvára, Zuzana Zelinková, Emma Augier de Moussac a Aleš Opatrný i v Arezzu. Třetím místem stvrdilo prvenství ve druhé divizi Poháru národů.

Takový výsledek má dvě velká pozitiva: Kvalifikaci do celosvětového finále poháru a hlavně postup do elitní divize pro příští rok. Díky tomu budou moci čeští jezdci i mezi jednotlivci startovat na závodech, na které se jinak získávají pozvánky jen velmi těžko.

"Asi si to ještě plně neuvědomujeme, ale tímto se napsala nová kapitola historie českého jezdeckého sportu. Postoupili jsme mezi deset nejlepších týmů světa a už teď se moc těšíme na příští sezonu, kdy budeme moci startovat na těch nejprestižnějších závodech," uvedla Zelinková na webu Českého svazu jezdectví. 


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.