ČTsport

ČTsport
čtvrtek 16. srpna 2018 Jáchym
Czech Masters

O cut se na Albatrossu bude pokoušet 13 českých golfistů

Velikost textu:

Vysoký Újezd - Další pokus využít domácího prostředí a projít cutem na elitní European Tour mají před sebou čeští golfisté. Díky volným kartám si na hřišti Albatross u Prahy zahraje turnaj D+D Real Czech Masters, který se koná od čtvrtka do neděle, deset tuzemských profesionálů a tři amatéři. Přímý přenos začíná v 15:30 na programu ČT sport a našem webu.

Marek Nový
Marek Nový

Největší hvězdou akce s dotací jeden milion eur (27 milionů korun) je padesátý hráč světa a člen vítězného evropského celku v loňském Ryder Cupu Francouz Victor Dubuisson. Kvůli problémům se zády naopak nepřijede loňský vítěz Jamie Donaldson z Walesu. Z českých profesionálů si zahrají Lukáš Tintěra, Aleš Kořínek, Filip Mrůzek, Stanislav Matuš, Petr Gál, Jiří Janda, Cyril Suk, Marek Nový, Daniel Suchan a Adam Rajmont. Z amatérů nastoupí Vítek Novák, Petr Dědek junior a Michal Pospíšil, který jako jediný český hráč letos prošel dvakrát cutem na nižší Challenge Tour.

"Mám velkou radost, že se podařilo nacpat třináct českých hráčů mezi 156 účastníků kvalitního startovního pole a věřím, že někteří projdou cutem a po 21 letech se hráč s českou vlajkou zúčastní finálových kol," řekl Petr Dědek, hlavní promotér akce. Na European Tour se povedlo projít cutem pouze Jandovi, který v roce 1994 skončil v Mariánských Lázních na 68. místě. Pospíšil si turnaj European Tour zahraje podruhé v kariéře, poprvé startoval v 16 letech na Czech Open v Čeladné.

"Nyní mám více herních zkušeností, ale pořád si myslím, že ten turnaj je o dvě až tři úrovně výš, než jaké turnaje jsem, co se týče obsazení, zvyklý hrát," řekl dvaadvacetiletý student americké Lander University. "Cíl každého amatéra na podobných profesionálních turnajích je procpat se do víkendu. Je to můj poslední týden doma na další čtyři měsíce, navíc 20 minut od baráku, tak si to chci hlavně užít."

Vysílání Czech Masters na ČT sport:

Čtvrtek 27.8.: 11:30 - 13:30 (závěr pouze na webu ctsport.cz), 15:30 - 18:00.

Pátek 28.8.: 11:30 - 13:30 (závěr pouze na webu ctsport.cz), 15:30 - 18:00.

Sobota 29.8.: 13:00 - 17:00 (začátek přibližně do 15:20 pouze na webu ctsport.cz).

Neděle 30.8.: 12:30 - 17:00 (začátek přibližně do 14:50 pouze na webu ctsport.cz).

Hráče čeká téměř sedmikilometrové hřiště

Na akci se těší též profesionál Janda, který oceňuje zejména samotné prostředí. "Hřiště je ve výborném stavu. V porovnání s jinými se o hodně prodloužilo, celková délka hřiště je téměř sedm kilometrů. To bude jeho největší obtížností," říká zkušený český hráč.

K favoritům turnaje vedle Dubuissona patří Dán Thorbjörn Olesen či Švéd Peter Hanson, který vyhrál Czech Open v Čeladné v roce 2010. Na přední pozice se musí počítat s Belgičanem Nicolasem Colsaertsem, dalším Francouzem Grégorym Bourdym a Angličanem Davidem Horseym, který minulý týden zvítězil na turnaji European Tour v Dánsku. Do poslední chvíle pořadatelé čekali na Donaldsona, který je díky loňské výhře tváří turnaje.

"Po odstoupení z PGA Championship měl problém se zády. Měli jsme pro něj připravené letadlo, ale lékař mu start nepovolil," uvedl Dědek. Na hráče čeká ve srovnáním s loňským rokem prodloužené hřiště. S celkovou délkou 6872 metrů je jedním z nejdelších na European Tour. U fairwayí jsou nové stromy i písečné překážky, aby měli golfisté přibližování k jamkám co nejtěžší. Celkový rozpočet Czech Masters činí 80 až 85 milionů korun. Organizátoři doufají, že do areálu přilákají okolo třiceti tisíc fanoušků.

Zdroj: ČT sport, ČTK, golfchannel.cz

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.