ČTsport

ČTsport
neděle 22. července 2018 Magdaléna

Naprostá pecka, hodnotil Fuksa po návratu do Čech uplynulé MS

Velikost textu:

Praha - Čeští kajakáři se na uplynulém mistrovství světa zaskvěli. Nejvíce zazářil Martin Fuksa, který na neolympijské pětistovce vybojoval po dramatickém finiši zlatou medaili. Dařilo se i bronzovému čtyřkajaku. Přestože byla Fuksovým cílem kvalifikace na olympiádu, ze zlata měl po návratu do České republiky pochopitelnou radost.

přehrát video
Byl to parádní víkend, říká Fuksa po zlatém MS

"Pro mě to byl naprosto parádní víkend. Jel jsem na MS s tím, že se chci kvalifikovat na olympiádu, to byl můj hlavní cíl. Podařilo se to, plus jsem k tomu získal ještě titul mistra světa. To je naprostá pecka," kometoval spokojeně čerstvý světový šampion Fuksa.

Hlavní cíl - zajistit Česku ve dvou disciplínách postup do Brazílie - splnil i kajakář Josef Dostál. Ačkoliv loni byl v singlu i ve čtyřkajaku zlatý, letos skončil v sólové disciplíně druhý. A s kolegy Štěrbou, Trefilem a Havlem dojel třetí.

"Loňský rok se leskl v jiných barvách, ale dvě medaile z olympijských disciplín jsou pro mě úžasné," pochvaloval si Dostál. "Slovenská posádka jela skvěle, na ty jsme prostě neměli. Ale nakonec máme medaili, máme to vyjeté a máme co zlepšovat na příští rok," dodal Trefil.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.